Δεύτερη σερί νίκη με 6-0 για το Κλειδί!

Μετά την Ανέζα, ήταν σειρά των Φιλελλήνων να δεχτούν έξι γκολ, από τον ΑΟ Κλειδίου.

Φουριόζος έχει μπει στο Πρωτάθλημα ο ΑΟ Κλειδίου, και μετά από την Ανέζα, της οποίας επικράτησε με 6-0 την 1η αγωνιστική εκτός έδρας, με το ίδιο σκορ επικράτησε σήμερα και των Φιλελλήνων εντός έδρας, που στις δύο πρώτες αγωνιστικές, έχουν δεχτεί 13 τέρματα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά, και στο 6ο λεπτό άνοιξαν το σκορ, όταν μετά από φάουλ του Κατσαρού, ο Μπαλαδήμας στόπαρε και τελείωσε εύστοχα τη φάση, για το 1-0. Στο 24ο λεπτό, ο ΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματά του, όταν μετά από κάθετη πάσα του Κατσαρού και πάλι, ο Μίγδος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0, που απλοποίησε τα πράγματα για τους νικητές.

Στο δεύτερο μέρος, το Κλειδί τελείωσε το ματς στο 53ο λεπτό, όταν μετά από μπαλιά του Μπαλαδήμα, ο Μίγδος, πλάσαρε σωστά, και με το δεύτερό του τέρμα, έγραψε το 3-0 για την ομάδα του. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Αντωνίου έγραψε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς, με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ, από πλάγια θέση, για το 4-0. Στο τελευταίο τέταρτο, ο ΑΟΚ σημείωσε δύο ακόμη τέρματα δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του, με τον Κατσαρό να βρίσκει το Μίγδο, με την τρίτη του ασίστ, με το νεαρό φορ να ολοκληρώνει το χατ-τρικ του. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Στέφανος Δήμος στο 80ο λεπτό, με σουτ μέσα από την περιοχή, με τον ΑΟΚ να φιγουράρει πρώτος στη βαθμολογία παρέα με την ΑΕ Ξηροβουνίου, με τέρματα 12-0 στα δύο πρώτα ματς.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Αθανασίου Άγγελος

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Χάρος Σ. (61' Τσιούνης), Κατσαρός, Μανιφάβας Β. (56' Γράδος), Μανιφάβας Στ., Δήμος Π. (56' Γώγος), Δήμητσας, Φελέκης (32' Σκορίλας), Μπαλαδήμας, Δήμος Στ., Αντωνίου (61' Καραχρήστος), Μίγδος

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Σιαπάτης Ορ., Ξανθός, Γούλας, Τσουρής, Τάγκας, Μπίζας, Γεωργής, Τσέτσος (46' Χριστοδούλου), Σφήκας, Μακρής, Κώτσης (71' Ευθυμίου)