Έχασε και… έμπλεξε ο Πρωτέας

Νέα ήττα για τον Πρωτέα και η ψυχολογία στο ναδίρ, με την αρτινή ομάδα να πρέπει να κερδίσει την επόμενη αγωνιστική τον Μακεδονικό για να σφραγίσει την παραμονή της στην Α2!

Ο Πρωτέας πήρε από την αρχή κεφάλι στο σκορ και πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια, με την μέγιστη υπέρ του διαφορά, με 14-18. Στην επανάληψη όμως, οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν, οι φιλοξενούμενοι με μόλις 7 παίκτες στην αποστολή και τον προπονητή Γιώργο Τσέλιο βασικό, κουράστηκαν, με αποτέλεσμα δέκα λεπτά πριν το τέλος, ο Αλέξανδρος να περάσει μπροστά στο σκορ και στο τέλος να φτάσει στη νίκη με 29-25.

Διαιτητές: Νάκσος-Χαρίτσος

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 5-7, 8-10, 12-13, 14-18 (ημχ.) 17-19, 20-22, 22-22, 23-22, 27-23, 29-25

Δίλεπτα: 4-2  Κόκκινη κάρτα: Μόγας 37.05

Πέναλτι: 3/3-2/3

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καρυπίδης): παπαρήγας Α. 1, Μαυρόπουλος, Μεναψάκος 2, Στεφανίδης, Αραμπατζής 1, Παπαρήγας Ρ. 2, Ζηλίδης, Καλπακίδης 5, Μάρτσης, Ζιάρας, Παλαιστής 8, Μόγας, Γιάνσιτς, Μουτούδης 4, Καραπείδης 6

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ (Τσέλιος): Τσούλος, Τσέλιος Π. 6, Γεωργαλής, Κίτσος 1, Τσέλιος Ν. 8, Τσέλιος Γ. 3, Μπίζγκα 2, Παππάς 5