Δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη ο ΠΑΣ Κομμένου

Νέα εντός έδρας νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου, ο οποίος έπιασε την χθεσινή αντίπαλό του στην 3η θέση της βαθμολογίας, στην οποία συγκατοικούν μαζί με τον Ακράτητο Ακροποταμιάς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και στο 7ο λεπτό ευτύχησαν να προηγηθούν, όταν μετά από ατομική προσπάθεια του Κωσταδήμα και παράλληλο γύρισμα στον Χρήστο Νάτσιο, αυτός με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, η ομάδα του Κομμένου πέτυχε και το 2-0, όταν από βολέ του Κόπανου, ο ο Χρ. Νάτσιος με κεφαλιά έβγαλε τον Κωσταδήμα απέναντι από τον Δελικούρα, ο οποίος τον πλάσαρε εύστοχα από πάνω. Στο 36ο λεπτό, ο ΠΑΣ καθάρισε την υπόθεση νίκη, όταν από κάθετη πάσα του Χρ. Νάτσιου, ο Διονύσης Νάτσιος με πλασέ έγραψε το 3-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο τετ-α-τετ με τον Κατσούλη, ο οποίος νικήθηκε από τον τερματοφύλακα, για να μειώσει στο 65ο λεπτό η Άρτα 2013, έπειτα από πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Σταύρος Νάτσιος και εκτέλεσε εύστοχα ο Βλάχας για το 3-1. Στον υπόλοιπό χρόνο, οι φιλοξενούμενοι έψαξαν ακόμη ένα γκολ, κυρίως από στημένα, για να επιστρέψουν για τα καλά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, όμως ο Κόπανος όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί για να καθαρίσει τις φάσεις,

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Αλευρή Κωνσταντίνα - Βατός Παναγιώτης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας): Κόπανος, Ντάμας (63' Γιαννούλης), Νάτσιος Σ., Χαλκιάς  (63' Τολιάκης), Κόρδας, Κοσμάς, Κοντογιάννης (24' λ.τρ. Δήμος), Νάτσιος Χ., Κατσούλης, Νάτσιος Δ. (63' Τσιρογιάννης), Κωσταδήμας (35' λ.τρ. Τσοκανάς)

Άρτα 2013 (Θόδης): Δελικούρας, Μιχάλης (21' Σπύρου), Ρώιμπας, Γούλας, Βάνας (78' Κουμπάρας), Ζαρκάδας, Κατσαρός, Γκούβας, Στράτος, Παπαχρήστος Ε., Βλάχας