Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς για τους Αγίους Αναργύρους

Με 2-0 επικράτησαν των Ρακούν οι Αγ. Ανάργυροι και έκαναν το 2 στα 2 στο Πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια Πρωταθλήματος σημείωσαν οι Άγιοι Ανάργυροι, αφού κατάφεραν να επικρατήσουν των Ρακούν, με 2-0. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες φάσεις για γκολ, με καλύτερη ένα σουτ του Σακκά στο 24' που σταμάτησε στο Μαρκοστάμο, ενώ από τη μεριά τους οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα σουτ του Μπούκα στο 35' που έφυγε άουτ, καθώς και μια πολύ σημαντική στιγμή σε φάση τετ α τετ στο 41ο λεπτό, με το Γεωργούλα να νικιέται από τον Κανταρέλη.

Στην επανάληψη, η εικόνα ήταν διαφορετική, με τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων να μπαίνει δυνατά στο ματς και να παίρνει προβάδισμα στο σκορ 48ο λεπτό, όταν ο Κ. Τζαλοκώστας κέρδισε πέναλτι, και το μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ, για το 1-0. Όσο περνούσε η ώρα οι γηπεδούχοι γίνονταν όλο και πιο πιεστικοί, ψάχνοντας ένα γκολ για να τελειώσουν το ματς. Στο 75ο λεπτό, από φάουλ του Αν. Τζαλοκώστα, ο Κακάβας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, ενώ στο 81ο λεπτό, ο Κ. Τζαλοκώστας από καλή θέση πλάσαρε άουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ήρθε το 2-0 που απλοποίησε τα πράγμα, με τον Αν. Τζαλοκώστα να πλασάρει μέσα από την περιοχή, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Στα τελευταία λεπτά, οι γηπεδούχοι χωρίς άγχος πλέον, έφτασαν κοντά και σε τρίτο γκολ, με τον Κακιώνη να νικιέται σε τετ α τετ στο 87' και τον Αν. Τζαλοκώστα στο 89ο λεπτό να έχει φάουλ στο δοκάρι, με το σκορ να παραμένει στα επίπεδα του 2-0.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Κωνσταντίνου Χρήστος

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Τζίμας) : Κανταρέλης, Τζίμας, Φλούδας, Κανταρέλης Ε. (46' Κακιώνης), Κακάβας, Θεοδωρής, Καλόγηρος (46' Τζαλοκώστας Αν.), Τζίμας Ι., Σακκάς (77' Σφώρος), Τζαλοκώστας Κ., Τζίμας Γ.

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Μαρκοστάμος, Γούσιας, Κοντογιάννης, Μερκάι, Ζαχάρης (87' Αγόρος), Δήμος (61' Καλαντζής), Μπούκας, Παππάς, Γεωργούλας, Μαργώνης (74' Καρέζος), Μακρής