Δε δυσκολεύτηκε κόντρα στο Κορφοβούνι η Φιλοθέη

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του ΑΟ Κορφοβουνίου, η Φιλοθέη με 4-0.

Με 4-0 επικράτησε η Φιλοθέη, καθώς εκμεταλλεύτηκε τον υπέρ της άνεμο στο πρώτο ημίχρονο και έφτασε μόλις στο 35ο λεπτό, στο τελικό σκορ. Στο 10ο λεπτό, ο Καραγιάννης εκτέλεσε κόρνερ, και ο Γιαννούλης μέσα από μια ομάδα παικτών, με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στη γωνία του Φώτη για το 1-0 (στη φωτογραφία πάνω). Το 2-0 για τους γηπεδούχους δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 16ο λεπτό, ο Κατσιγιάννης ξέφυγε από δεξιά, και με ωραίο σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Στο 34ο λεπτό, ο Καραγιάννης έγραψε το 3-0 για τους γηπεδούχους με σουτ έξω από την περιοχή, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε μόλις ένα λεπτό μετά ο Τσιρογιάννης, αφού απέσπασε την μπάλα από την άμυνα του ΑΟΚ και πλάσαρε το Φώτη για το 4-0

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες είχαν φάσεις για γκολ, με το Κορφοβούνι να κυνηγά το γκολ της τιμής, χωρίς ωστόσο να μπορεί να το πετύχει καθώς ο Αθανασίου ήταν σταθερός. Στο 50ο λεπτό, ο Καραγιάννης βρήκε το Μουζακίτη που δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ στο 58ο λεπτό, από πάσα του ίδιου παίκτη σούταρε άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μακρής σούταρε όμως ο Αθανασίου έδιωξε, ενώ στο 74ο λεπτό, ο γκολκίπερ της Φιλοθέης αρνήθηκε και πάλι το γκολ, αυτή τη φορά σε κοντινό σουτ του Βασιλείου. Στο 78ο λεπτό, ήταν σειρά του Ντούλα να δοκιμάσει να σκοράρει, με τον Αθανασίου να διώχνει και πάλι δύσκολα, ενώ στην τελευταία καλή φάση στο 80ο λεπτό, νέο σουτ του Βασιλείου είχε την ίδια κατάληξη με τις προηγούμενες προσπάθειες των παικτών του Κορφοβουνίου, με το 4-0 να παραμένει.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Σαρλής Χρήστος

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Τασούλας (70' Τζιομάκης), Ευθυμίου, Σιαπλαούρας, Διαμάντης, Καραχάλιος (60' Τσώλας), Κατσιγιάννης, Μουζακίτης (50' Ντάλιας), Καραγιάννης, Γιαννούλης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Παππάς) : Φώτης, Κοντοδήμας, Κωνσταντίνου (51' Τάτσης), Αντωνίου, Βασιλείου, Βάσιος, Σαμαρτζής (76' Μακρής Ν.), Ντούλας, Βαρδής, Ντάλας, Μακρής (61' Κουτρουμάνος)