Δε δυσκολεύτηκε κόντρα στην Ανέζα ο Σκουφάς

Με 4-1 επικράτησε στο Κομπότι της Ανέζας, ο Σκουφάς.

Συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα ο Σκουφάς Κομποτίου, που συνεχίζει να βρίσκεται στο κυνήγι της Αναγέννησης, δείχνοντας πως το πιθανότερο είναι οι δύο ομάδες να λύσουν τις διαφορές τους στα μπαράζ, καθώς δε δείχνει κάποια άλλη ομάδα τη σταθερότητα των δύο. Οι γηπεδούχοι στο σημερινό ματς άνοιξαν το σκορ νωρίς, μόλις στο 2ο λεπτό, όταν ο Πέτσας με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ, νίκησε τον Τσαμπά, γράφοντας το 1-0 για το Σκουφά. Το 2-0 για τους νικητές ήρθε στο 26ο λεπτό, όταν έπειτα από σέντρα του Τζιότζιου, ο Κυριαζής στόπαρε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Σκουφάς άγγιξε το τρίτο γκολ, όταν ο Παπαγιάννης βρήκε τον Τσαρακλημάνη, που πλάσαρε, με την μπάλα όμως να μην του κάνει τη χάρη και κολλά στο βαρύ γήπεδο.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς σημειώνοντας δύο ακόμα γκολ, με τους φιλοξενούμενους απλά να μειώνουν στα τελευταία λεπτά, πετυχαίνοντας το γκολ της τιμής. Στο 66ο λεπτό, ο Μαλτέζος σέντραρε, ο Τσαμπάς δεν έκανε καλή εκτίμηση της φάσης, με το Βερλέκη που καιροφυλακτούσε να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 3-0. Στο 80ο λεπτό, ο Βερλέκης σημείωσε το δεύτερό του τέρμα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Σκουφά, όταν έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από σπάσιμο του Κυριαζή, απέφυγε ωραία τον προσωπικό του αντίπαλο, και πλάσαρε για το 4-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να σημειώσουν το γκολ της τιμής, στο 90ο λεπτό, όταν ο Ζώης κέρδισε πέναλτι από τον Κουτσοκέρα, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Κοτρότσιος, νικώντας τον Κανταρέλη για το τελικό 4-1.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης, Παπαγιάννης, Τζιότζιος, Σχισμένος, Πέτσας (71' Κουτσοκέρας), Θεοδωρής, Μπελής (61' Μαλτέζος), Τάσσος, Τσαρακλημάνης (80' Κολιούλης), Κυριαζής, Βερλέκης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς, Χουλιάρας, Ρώσσος, Στεργίου, Ζώης, Ρώσσιος Γ., Ρώσσιος Ε., Σιώζος, Παπανδρέου, Κοτρότσιος, Παπαγεωργίου