Ισοπαλία για Κομμένο και Αγ. Παρασκευή

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η χθεσινή αναμέτρηση του ΠΑΣ Κομμένου με την Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται στο 1-1.

Στο ξεκίνημα του χθεσινού αγώνα, ο Νάτσιος για τους γηπεδούχους είχε ένα σουτ με τη μπάλα να περνά άουτ, ενώ ο Αράπης για τους φιλοξενούμενους, έπειτα από ασθενή απόκρουση του Κόπανου ύστερα από εκτέλεση φάουλ, από κοντά και σε κενή εστία αστόχησε. Στο 19ο λεπτό η Ολυμπιάδα άνοιξε το σκορ, όταν από σέντρα στην καρδία της άμυνας του ΠΑΣ και λάθος απομάκρυνση των αμυντικών, ο Γιώργος Δήμος με ωραίο γυριστό σουτ έκανε το 0-1. Στη συνέχεια το παιχνίδι πήγε στη δύναμη με αρκετές δυνατές μονομαχίες, με την ομάδα του Κομμένου να χάνει σπουδαία ευκαιρία στο 44ο λεπτό να ισοφαρίσει, όταν από αδράνεια των αμυντικών, ο Νάτσιος σούταρε και ο Υφαντής έσωσε πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και αρχικά απείλησαν με σουτ του Κατσούλη που απέκρουσε ο Λάμπρου και στη συνέχεια με σουτ του Νάτσιου που πέρασε άουτ. Η πίεση των γηπεδούχων απέδωσε καρπούς στο 57ο λεπτό, όταν από βαθιά μπαλιά ο Νάτσιος βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, με τον Λάμπρου στη συνέχεια να τον ανατρέπει και τον Κατσούλη να εκτελεί με ευστοχία το κερδισμένο πέναλτι της ομάδας του. Η τελευταία μεγάλη φάση άνηκε στην ομάδα της Αγ. Παρασκευής, όταν στο 85ο λεπτό σε αντεπίθεση, ο Λιόλιος έσπασε στον επερχόμενο Μπέκιο, ο οποίος σούταρε με τη μπάλα όμως να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κόπανου, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Λιόλιος πλάσαρε, χωρίς να μπορέσει να στείλει τη μπάλα στην κενή εστία, με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να ολοκληρωθεί με 1-1.

Διαιτητής: Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί: Παπανίκος Βαγγέλης - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Παπαχρήστος (67' Κόρδας), Κοντογιάννης, Χαλκιάς (73' Νάτσιος Σ.), Πανακούλιας, Νάτσιος Χ., Παππάς (60' Κοσμάς Ν.), Γιαννούλης, Νάτσιος Δ., Κατσούλης, Κοσμάς

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος Γ.): Λάμπρου, Σάνι, Παχούλας, Υφαντής, Λεκάνης, Λιώλης, Καραμέτσος (73' Παπαθανασίου), Δήμος Γ., Παπαγιάννης, Αράπης (73' Μπέκιος), Λιόλιος