Αργυρό ο Οικονόμου και χάλκινο ο Σιδεράκης στα Πανελλήνια πρωταθλήματα Παίδων/Παμπαίδων!

Σπουδαίες διακρίσεις για τους αθλητές του αρτινού συλλόγου πυγμαχίας "Τλασίμαχος ο Αμβρακιώτης".

Τα Πανελλήνια πρωταθλήματα Παίδων - Κορασίδων / Παμπαίδων - Παγκορασίδων μονοπώλησαν το ενδιαφέρον της ελληνικής Πυγμαχίας το διάστημα 11-14 Νοεμβρίου 2021, τα οποία πραγματοποιήθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο της Αγίας Βαρβάρας.

Ο "Τλασίμαχος ο Αμβρακιώτης" πανηγύρισε δύο μετάλλια, με τον Στέφανο Οικονόμου (πάνω) να κατακτά το αργυρό μετάλλιο στα 60 κ. Παίδων, με το σωματείο του να έχει παράπονα από τη διαιτησία του τελικού, στον οποίον ηττήθηκε από τον Παναγιώτη Κωστούρο του Ιωνικού. Το έτερο μετάλλιο ήταν χάλκινο και ήρθε από τον Παύλο Σιδεράκη (κάτω), ο οποίος στην πρώτη του συμμετοχή σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα, κατέκτησε την τρίτη θέση στα 70 κ. Παμπαίδων.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές και στον "Τλασίμαχο", συνεχίστε την καλή δουλειά!