Απροσπέλαστο εμπόδιο η ΕΠΣ Ηρακλείου

Όπως και πέρυσι έτσι και φέτος, το ταξίδι των Νέων της ΕΠΣ Άρτας σταμάτησε στην αντίστοιχη πολύ δυνατή ομάδα της ΕΠΣ Ηρακλείου.

Η τυπικά γηπεδούχος ομάδα του Ηρακλείου ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, καθώς μόλις στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Κουτεντάκη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την βαθιά μπαλιά που του έγινε και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0, ενώ είχε ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο τέρμα στο α΄ μέρος. Στην επανάληψη η ομάδα της Άρτας ισορρόπησε το παιχνίδι και πάλεψε για την ισοφάριση, όμως στο 70' ο Σμπώκος με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του για την κατάκτηση της νίκης και της πρόκρισης στα προημιτελικά. Τελικά και τα δύο σφραγίστηκαν στο 79', όταν ο Τσαμπουράκης με προβολή σημείωσε το τελικό 3-0.

Νέοι ΕΠΣ Ηρακλείου (Χατζησεβαστός): Ψιμόπουλος, Στακάκης (61' Τσαμπουράκης), Παπαδάκης, Σμπώκος, Γκλεζάκος (64' Μανιουδάκης), Γκίκα, Σαβουϊδάκης, Βοργιάς (70' Ροδίτης), Πακιουφάκης (79' Κατσαμάνης), Κουτεντάκης, Μαμουλάκης

Νέοι ΕΠΣ Άρτας (Σιαπέρας): Μπαλαούρας, Μπασιαδήμας, Κατσιγιάννης (46' Πάνος), Θεοδώρου, Σίμος, Κανάρας (62' Μπόκος Γ.), Μπολιεράκης, Μίκροβας, Μίγδος, Ζοτάι (75' Κώτσης), Κακοχρήστος (80' Παππάς)

Αποτελέσματα 2ης φάσης Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων