Απώλεια για τον Ολυμπιακό Καλοβάτου στην έδρα του

Στην ισοπαλία με τον Ακράτητο Ακροποταμιάς έμεινε ο Ολυμπιακός Καλοβάτου.

Στην ισοπαλία έμεινε μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, κόντρα στον Ακράτητο Ακροποταμιάς, που με τη σειρά του, έπειτα από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα, πήρε τον πρώτο του βαθμό. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς τις μεγάλες φάσεις, με τον Ολυμπιακό να παίρνει το προβάδισμα στο σκορ στο 27ο λεπτό, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, με κοντινό πλασέ ο Τζιανούμης άνοιξε το σκορ, βάζοντας τις βάσεις νίκης.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι μπορούν να γίνουν πιο απειλητικοί στην επίθεση, πατώντας πιο συχνά στην περιοχή του Καλοβάτου, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το ίδιο δε συνέβη και στο 67ο λεπτό, όταν ο νεαρός Κοσμάς έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και με ωραίο διαγώνιο σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κατσαντούλα γράφοντας το 1-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και προσπάθησαν να απαντήσουν άμεσα, όμως σε αρκετές περιπτώσεις που βρέθηκαν σε κατάσταση υπεραριθμίας δεν είχαν σωστές επιλογές στην τελική πάσα. Στο 83ο λεπτό, ο Ζαγγανας βρήκε στην περιοχή τον Αντώνη Ράμα που γύρισε το σώμα του, όμως ο Τζουμανίκας έδιωξε σωτήρια για την ομάδα του. Στην τελευταία φάση του ματς στις καθυστερήσεις, σε αναμπουμπούλα στην άμυνα του Ακράτητου, οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων έδιωξαν κυριολεκτικά πάνω στη γραμμή σουτ που είχε κατεύθυνση προς το τέρμα, με το τελικό 1-1 να παραμένει.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Παπανίκος Βαγγέλης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Γιαμούρης) : Κατσαντούλας Β., Τζιανούμης, Κωλέτσος, Θεμελής (83' Σμύρης), Ρώσσιος (90' Κατσαντούλας), Κουτρουμάνος, Ζαγγανας, Ντόκορος, Ράμα Γ., Ράμα Α., Τόλης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Ζάμπας (35' Τζουβάρας - 71' Πλεύρης), Μπίτζος, Κώστας, Σμύρης, Τατσιόπουλος (46' Κρίκας), Νάκος, Λούλο (63' Χελάς), Σανιδάς, Κοσμάς, Τζινέρης