Απέκλεισε τη Μέλισσα και προκρίθηκε η Καμπή

Με 4-1, επιβλήθηκε της Μέλισσας η ΑΕ Καμπής, και προκρίθηκε στους "4" του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου "Ηλίας Στύλιος" προκρίθηκε η ΑΕ Καμπής, που επικράτησε της Μέλισσας με 4-1, έχοντας καθαρίσει το ματς από το ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι, που αντιμετωπίζουν φέτος σοβαρά προβλήματα, αγωνίστηκαν με 10 ποδοσφαιριστές, αφού το ρόστερ έχει μικρύνει επικίνδυνα, με τα κρισιμότερα ματς της σεζόν να είναι μπροστά τους. Η Καμπή στο πρώτο δεκάλεπτο είχε ήδη σκοράρει δύο φορές, μετατρέποντας το παιχνίδι σε τυπική διαδικασία. Αρχικά, στο 5ο λεπτό, η Καμπή άνοιξε το σκορ, όταν μετά από σέντρα του Σωτ. Σταμάτη, ο Νίκαρης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με προβολή έγραψε το 1-0, για να διπλασιάσουν οι γηπεδούχοι τα τέρματά τους, δύο λεπτά αργότερα, όταν μετά από ασίστ του Φελέκη, ο Κωσταγιαννάκης με σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το 2-0. Στο ημίωρο, οι κιτρινόμαυροι βρήκαν και τρίτο γκολ, τελειώνοντας το παιχνίδι, όταν ο Π. Δήμος μετά από σέντρα σουτ βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα, για το 3-0.

Η Μέλισσα προσπάθησε να βγάλει αντίδραση και μείωσε προσωρινά στις αρχές του δευτέρου μέρους, με τον Κούση να κερδίζει πέναλτι, και τον Πολύζο, από την άσπρη βούλα, να νικά το Γιαννάκο, γράφοντας το 3-1, για να κλείσει το σκορ, στο 55ο λεπτό, ο Φελέκης, με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Δημουλιά, διαμορφώνοντας το 4-1. Πλέον οι δύο ομάδες, στρέφονται στον επερχόμενο αγώνα Πρωταθλήματος, όπου θα διασταυρώσουν και πάλι τα ξίφη τους, με τη γηπεδούχο αυτή τη φορά, Μέλισσα, να στοχεύει σε μια νίκη που θα τη βοηθήσει να μείνει κοντά ή και να ξεπεράσει την ΑΕΚΠ που έχει δύσκολο ματς με τους Αγ. Αναργύρους. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για την Καμπή, που δε θέλει να χάσει την επαφή της με την τετράδα.

Διαιτητής : Μπαΐλης Νίκος  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Μέκιος Σπύρος

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Γεροδήμος (46' Γιαννακος), Σταμάτης Στ., Γόγολος (46' Στούπας), Κωσταγιαννάκης (46' Κίτσιος), Τζουμάκας Κ., Τζουμάκας Δ., Φελέκης, Γαλάνης, Δήμος Π., Σταμάτης Σωτ., Δημουλιάς

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Χούσος, Αγόρος, Μαλτέζος, Νούτσος, Πολύζος, Κακοχρήστος, Κωτσίλας, Ευαγγέλου, Δράκος, Κούσης