Άνετο πέρασμα από το Αγρίνιο για την ΑΕ Δόξας Πύρρου Άρτας

Δεν αντιμετώπισε προβλήματα στο εκτός έδρας ματς με τη ΓΕΑ η ΑΕΔΠ Άρτας.

Η αρτινή ομάδα από νωρίς έδειξε την κλάση της κόντρα στην ομάδα του Αγρινίου, η οποία από το ματς του α' γύρου, είχε ηττηθεί μόνο μία φορά, εντός έδρας από τον Λέοντα Μεσολογγίου που έχει πάρει σαφές προβάδισμα πλέον για τη 2η θέση του ομίλου που οδηγεί στα play-off ανόδου. Συγκεκριμένα, η ΑΕ Δόξας Πύρρου πήρε διψήφια διαφορά από την α' περίοδο (7-17), με τους γηπεδούχους να ισορροπούν στη συνέχεια στην αναμέτρηση, και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ στο 23-35. Ίδια εικόνα είχαμε και στην γ' περίοδο, όμως στην τελευταία στροφή της αναμέτρησης η αρτινή ομάδα, που είχε πρώτο σκόρερ τον Θώδη που πέτυχε 19 πόντους, ήταν ανώτερη και πήρε τη νίκη με 52-69.

Διαιτητές: Τσίγας - Παπαστάμος Θ.

Τα δεκάλεπτα: 7-17, 16-18, 13-12, 16-22

ΓΕ Αγρινίου (Σταμουλάκης): Τασόπουλος 15(1), Πολύζος, Καραγιάννης 2, Τραγουδάρας 5(1), Κραβαρίτης 5, Σαλαγιάννης 4, Σταμούλης 21(3), Καραπιπέρης, Μακρής, Δάρλας, Βελαώρας, Παρθένης

ΑΕ Δόξας Πύρρου Άρτας (Παππάς): Πετρέκας, Γυφτοκώστας 8(2), Ιωαννίδης 6(2), Τσατάλας 13(3), Πριφτι, Βάσιος, Βασιλείου, Δόνος 4, Θώδης 19, Μάνθας, Μουκάι 3(1), Μπάλλας 16