Άνετη νίκη του Δία επί του ΑΟΦ

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Δίας επί του ΑΟ Φιλιππιάδας, με 5-1.

Στο δεύτερο μέρος ανέβασε στροφές ο Δίας Κωστακιών και επικράτησε του ΑΟ Φιλιππιάδας με 5-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου, όταν ο Ρούμπος με ωραία προσωπική ενέργεια έφυγε πίσω από το κέντρο και έφτασε σε θέση τετ α τετ πλασάροντας εύστοχα για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι έφεραν στο 57ο λεπτό το ματς στα ίσα, όταν έπειτα από κόρνερ του Μπακοδήμου, ο Τσοκανάς με κεφαλιά έγραψε το 1-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση αφού δύο λεπτά αργότερα, ο Μίκροβας βρήκε το Γκουσάιλα που στόπαρε και σούταρε στα δίχτυα για το 2-1. Οι ίδιοι παίκτες συνδυάστηκαν και στο τρίτο γκολ του Δία, αφού στο 67ο λεπτό, ο Μίκροβας βρήκε το Γκουσάιλα, που τελείωσε εύστοχα τη φάση για το 3-1. Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη τους, όταν από ωραία ενέργεια από πλάγια του Ρούμπου και παράλληλο γύρισμα, ο Κοξιάς από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 87ο λεπτό, ο Ν. Σίμος, ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς, με προβολή, έπειτα από σέντρα του Μούστο.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Παπαμιχάηλ Αποστόλης - Κωνσταντίνου Νίκος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Ρούμπος, Μπεκιάρης (74' Λάλος), Μπούκας, Σίμος Χ., Σίμος Ν. (79' Παπαλάμπρος), Μούστο, Παπαστάθης, Γκουσάιλα (86' Σίμος Ν.), Μίκροβας, Μπολιεράκης (63' Κοξιάς)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Στέφου, Αλεξίου, Λιάσκας, Παπουτσής, Ρεμπής, Λάμπρου, Τσοκανάς, Λαχανάς, Ευαγγέλου, Μπακοδήμος, Νίτσος