Πέρασε και από τον Άγιο το Νεοχώρι

Συνέχισε νικηφόρα την πορεία του ο Αχιλλέας, περνώντας από τον Άγιο Σπυρίδωνα, με 0-2.

Με 0-2 πέρασε από τον Άγιο Σπυρίδωνα, ο Αχιλλέας, διατηρώντας τη θέση του στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας. Μόλις στο 2ο λεπτό, από κόρνερ του Κωσταδήμα, ο Πλακιάς πήρε την κεφαλιά και έβαλε νωρίς νωρίς μπροστά στο σκορ το Νεοχώρι. Στο 18 λεπτό, από νέο κόρνερ του Κωσταδήμα, αυτή τη φορά ο Κοντούρης προσπάθησε να σκοράρει με την μπάλα όμως να σταματά στο δοκάρι. Στο 24ο λεπτό, σουτ του Β. Δήμου μπλόκαρε ο Σεϊμένης, ενώ στο 31ο λεπτό, ο Παναγροτικός απείλησε με το Μένα να κοντράρεται τελευταία στιγμή. Στο 35ο λεπτό ο Αχιλλέας είχε νέα φάση, με το Β. Δήμου να κάνει ωραίο γύρισμα, και το Χερουβείμ να κόβει τελευταία στιγμή σε κενή σχεδόν εστία.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν τη νίκη στο 58ο λεπτό, όταν από νέο κόρνερ του Κωσταδήμα, ο Σιαπέρας πήρε την κεφαλιά, οι αμυντικοί σε πρώτο χρόνο έδιωξαν, με τον ίδιο παίκτη όμως στην επαναφορά να γράφει το τελικό 0-2 για τον Αχιλλέα. Ο Παναγροτικός προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς, όμως στην καλύτερή του στιγμή, σε κόντρα επίθεση, ο Γείτονας σούταρε λίγο άουτ και το 0-2 παρέμεινε. Ο Αχιλλέας τελείωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κολιού, ενώ την κόκκινη κάρτα αντίκρισε και ο Μπότσαρης του Παναγροτικού.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Μαζαράκος Νίκος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Σεϊμένης, Θάνης (75' Νάσκαρης), Μπότσαρης, Χερουβείμ, Θεοδώρου, Γκίζας, Μένα, Συντόσης, Λάζαρος, Γκίκας (58' Γείτονας), Χαλάστρας

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Αρτένις, Γιαννούλης, Τολιάκης, Κοντούρης, Πλακιάς, Δήμου, Κολιογιάννης (69' Γκυζέλης), Σιαπέρας (79' Πάνος), Κωσταδήμας (90' Νάσο), Κολιός