Άνετη νίκη για το Κλειδί κόντρα στον Άγιο

Εύκολο απόγευμα είχε κόντρα στον Παναγροτικό το Κλειδί, επικρατώντας με το ευρύ 5-1.

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του μαχητικού Παναγροτικού Αγ. Σπυρίδωνα, με 5-1 το Κλειδί, και να διατηρηθεί στην κορυφή της βαθμολογίας. Αντίθετα, ο Παναγροτικός, δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από ένα τόσο απαιτητικό παιχνίδι, αν και για την ομάδα του Λάζαρου Πουλιάνου, όλη η σεζόν παίζεται στα επόμενα δύο παιχνίδια εντός έδρας κόντρα σε Φιλοθέη και Δία, δύο ματς που με την εικόνα του στο δεύτερο γύρο, ο Άγιος Σπυρίδωνας μπορεί να ελπίζει ότι θα μαζέψει τους βαθμούς που χρειάζεται για να μείνει στην κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πριν το γκολ του Κλειδίου, με ένα φάουλ που μάζεψε ο Κανταρέλης, για να έρθει το 1-0 στο 10ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Δήμου, ο Φελέκης πλάσαρε, ο Γείτονας απόκρουσε και στην επαναφορά ο Μίγδος σκόραρε. Στο 23ο λεπτό, ο Μπαλαδήμας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 2-0 για την ομάδα του, με τον Νταλάκα να μειώνει προσωρινά σε 2-1, στο 33ο λεπτό, με κεφαλιά. Στο 36ο λεπτό, ο Δράκος έφυγε σε τετ α τετ, όμως κόπηκε τελευταία στιγμή, και το 2-1 στο α' μέρος παρέμεινε.

Στο δεύτερο μέρος, το Κλειδί έφτασε στο 3-1 στο 55ο λεπτό, όταν μετά από ασίστ του Χάρου, ο Φελέκης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 4-1, ο Μίγδος σε 78ο λεπτό, με πλασέ, μετά από πάσα του Δήμου στην πλάτη της άμυνας. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Δράκο και Μπαλαδήμα, και έφτασαν στο τελικό 5-1 στο 89ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Φ. Κατσαρός με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κλείνοντας το σκορ, και σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Πολύζος Κώστας

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Κανταρέλης, Χάρος (80' Γώγος), Μανιφάβας Β., Μανιφάβας Στ., Κατσαρός Στ. (77' Μπαλαδήμας Γ.), Κατσαρός Φ., Φελέκης (80' Γράδος), Δήμος, Δράκος (77' Αντωνίου), Μπαλαδήμας (60' Βασιλάκης), Μίγδος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γείτονας, Στέργιος, Ντάκουλας, Μένα, Νταλάκας, Γεωργάρας Κ. (82' Γεωργίου), Μπάλλιας, Βαΐτσης, Μαυρομάτης (61' Ντάκουλας Γ.), Βράκας, Γεωργάρας Λ. (77' Μυφταράι)