Άμεση επιστροφή στις νίκες για τον Φέτα Ήπειρος Αία Άρτας

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η ομάδα του Αίαντα μετά την εκτός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον ΑΓΟ Φιλιππιάδας στην παράταση.

Το χθεσινό (24/11) ματς ήταν ισορροπημένο και καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 30-24 στο ημίχρονο, αλλά η νεανική ομάδα του ΑΓΣ Ιωαννίνων αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο σκορ με 40-41 στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Αίαντας ήταν πιο ψύχραιμος σε άμυνα και επίθεση και βρήκε τις λύσεις για να φτάσει στην νίκη με τελικό σκορ 63-56. Από τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Αποστόλης Παπαμιχαήλ με 23 πόντους και ο Τσιλιγιάννης τον ακολούθησε με 15. Από τους φιλοξενούμενους ο Μπαζάκας σημείωσε 23.

Διαιτητές: Καββαδάς - Μίγδος

Δεκάλεπτα: 8-9, 30-24, 40-41, 63-56

Φέτα Ήπειρος Αίας Άρτας (Παπαμιχαήλ): Χίντζιος 5(1), Παππάς, Μητρογιάννης, Τσιλιγιάννης 15(2), Κώστας 9, Παπαμιχαήλ 23(1), Τσαμπάς 8, Παπαχρήστος 3

ΑΓΣ Ιωαννίνων B (Αυγερινός): Σταλίκας 2, Ψυλοδημητρακόπουλος 9(1), Γκούρας, Πρεμετής 13(2), Κωστής, Κονταξής, Μουστακλής, Μπάρκας 2, Μπαζάκας 23(4), Τσίγκας 7, Κολόκας

Photo credit: Γιάννης Κος