Νίκη στο τέλος για τη Φιλοθέη (vid)

Embed video:

Το βίντεο με τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις είναι του Χρήστου Αλεξόπουλου.

Η Φιλοθέη σημείωσε δύο γκολ στα τελευταία 10 λεπτά και λύγισε την αντίσταση της ΑΕ Μενιδίου, σημειώνοντας την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα. Στο α' ημίχρονο η Φιλοθέη δημιούργησε αρκετούς κινδύνους στην αντίπαλη άμυνα, όμως οι αμυντικοί της ΑΕΜ και ο Παπαθανασίου με καίριες επεμβάσεις κράτησαν το μηδέν. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί, χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι ουσιαστικό, με τους γηπεδούχους να προειδοποιούν με τον Βασιλάκο, ο οποίος έπειτα από διαγώνια μπαλιά και προσποίηση μέσα στην περιοχή, σούταρε λίγο άουτ. Τελικά ο ΑΟ Φιλοθέης «μίλησε» στο τέλος. Στο 82ο λεπτό ο Άρης Καραχάλιος εκτέλεσε κόρνερ και ο Διαμάντης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 88ο λεπτό ο Μουζακίτης με ατομική προσπάθεια που ξεκίνησε από τα αριστερά, πάτησε περιοχή και με σουτ σημείωσε το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ της σημερινής αναμέτρησης.

Διαιτητής: Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί: Μάνος Δημήτρης - Στούπας Παύλος

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς): Αθανασίου, Μποχώτης, Σιαπλαούρας (89' Καραχάλιος Β.), Διαμάντης, Ευθυμίου (57' Μουζακίτης), Βασιλάκος (67' Τασούλας), Καραχάλιος Αρ., Γιαννούλης Σ., Γεωργακόπουλος, Καραγιάννης, Κατσιγιάννης

ΑΕ Μενιδίου (Παπαγεωργίου): Παπαθανασίου, Καραδήμας Ι., Καλαμπούκης, Βανάκας, Δάσκαλος Σ., Κολιούλης (24' Μόσχος), Κασελούρης Κ., Μανθιός, Νούσιας, Βλάχας, Μετάι