Άμεση επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟ Κλειδίου

Μετά την εκτός έδρας ήττα από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Δόξα, ο ΑΟ Κλειδίου επέστρεψε στις νίκες απέναντι στην ομάδα της Φιλοθέης.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν επιθετικά, με τον Μίγδο στο 25' να αστοχεί από θέση τετ-α-τετ. Στη συνέχεια ο Στέφανος Δήμος είχε μία καλή κεφαλιά που απέκρουσε ο Μπαλαούρας, για να φτάσουμε στο 43ο λεπτό, όταν ο Φελέκης πάτησε περιοχή από τα αριστερά και έσπασε στον Μίγδο, ο οποίος αυτή τη φορά πλάσαρε εύστοχα για το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Αμέσως μετά τη λήξη του ημιχρόνου και ενώ οι παίκτες κατευθύνονταν προς τα αποδυτήρια, Φελέκης και Τασούλας διαπληκτίστηκαν έντονα, με τον διαιτητή Παπανίκο να τους δείχνει την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίκτες στο 50ο λεπτό, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καραχάλιος, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι που είχαν την κατοχή και την υπεροχή στο παιχνίδι να κλείσουν τη Φιλοθέη στα καρέ της. Το γκολ με το οποίο η ομάδα του Κλειδίου σφράγισε τη νίκη ήρθε στο 79ο λεπτό, όταν ο Μίγδος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 υπέρ της ομάδας του.

Διαιτητής: Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί: Μαζαράκος Νίκος - Σαρλής Χρήστος

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.): Σιαπάτης, Χάρος, Μανιφάβας Σ., Πέτσας, Μανιφάβας Ε. (84' Τσοχαντάρης), Μπαλαδήμας (67' Μανιφάβας Α.), Ρούσσας, Δήμητσας (84' Γράδος), Φελέκης, Μίγδος, Δήμος Σ. (57' Δήμος Π.)

ΑΟ Φιλοθέης (Λαζανάς): Μπαλαούρας, Τασούλας, Γιαννούλης Σ., Καραχάλιος, Ευθυμίου, Ζώης Θ., Τσιρογιάννης (76' Διαμάντης), Καραγιάννης Δ., Δήμος, Τσώλας (46' Ζώης Δ.), Χατζηνικολάου (82' Λαζανάς Α.)