«Άλωσε» τα Τζουμέρκα η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής

Η Ολυμπιάδα όχι μόνο άφησε πίσω τη βαριά εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας από τον ΠΑΣ Κομμένου, αλλά στο μοναδικό πρωινό παιχνίδι της αγωνιστικής, πέτυχε 5 τέρματα απέναντι στον ΑΟΚ Τζουμέρκων που είχε ξεκινήσει με πεντάρα το πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα των Κεντρικών Τζουμέρκων, όταν στο 4ο λεπτό ο παίκτης-προπονητής Γιώργος Δήμος, με σουτ βολίδα έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας, κάνοντας με αυτόν το όμορφο τρόπο το 0-1. Μάλιστα, στην δεύτερη καλή της στιγμή στο 36ο λεπτό, η Ολυμπιάδα κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της και πάλι με τον Γιώργο Δήμο, ο οποίος πλάσαρε σωστά από το ύψος του πέναλτι για το 0-2. Η ομάδα της Αγ. Παρασκεύης δεν είχε πει την τελευταία της λέξη στο α' ημίχρονο, καθώς στο 42ο λεπτό, ο Τζελιλάι με ωραίο πλασέ κρέμασε τον Καραμπούλα, πετυχαίνοντας το 0-3.

Στην επανάληψη, η Ολυμπιάδα δημιούργησε αρκετές φάσεις απέναντι στον ΑΟΚ Τζουμέρκων που παρατάχθηκε χωρίς τον βασικό της σέντερ φορ, Κώστα Τζαλοκώστα, και κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο τέρματα. Την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Λιόλιος, ο οποίος στο 59ο λεπτό με δυνατό σουτ και στο 75ο λεπτό με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

Διαιτητής: Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί: Πετσίνης Δημήτρης - Καραγιάννης Θοδωρής

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης): Καραμπούλας, Τσιάπαλης (81' Διονύσης Δ.), Μακρής, Κωνσταντινίδης, Κουτρομάνης, Χάρος, Κατσάνος Γ. (81' Βόϊδαρος), Στύλιος, Κατσάνος Κ., Διονύσης Ν., Τσαλοκώστας Α.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος Γ.-Βέτσιος): Λάμπρου, Παπαθανασίου, Σμύρης, Υφαντής, Πανής (60' Σάνι), Παπαγιάννης, Παπαμιχαήλ, Δήμος (75' Παχούλας), Αράπης (71' Μπόνιος), Τζελιλάι (81' Ντογκανί), Λιόλιος