Άδικη φιλική ήττα του Καραϊσκάκη από τον Παναιτωλικό

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Καραϊσκάκης σε φιλικό αγώνα που έγινε στις εγκαταστάσεις του Emileon στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό.

Παρά την πολύ καλή προσπάθειά τους, οι ποδοσφαιριστές της αρτινής ομάδας δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα, αποτέλεσμα που δεν αντιπροσωπεύει την εικόνα του αγώνα. Οι γηπεδούχοι που δεν διανύουν βέβαια και τις καλύτερες μέρες τους, δημιούργησαν λίγες αξιόλογες ευκαιρίες και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχαν στο 16ο λεπτό, με τον Αριγίμπι με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού η μπάλα άλλαξε πορεία στο τοίχος. Ο Καραϊσκάκης μπορούσε όχι μόνο την ισοπαλία αλλά και τη νίκη, όμως σπατάλησε αρκετές καλές στιγμές.

Παναιτωλικός (Κάστρο): Γιαννακόπουλος (72' Θεοδωρόπουλος), Μαρσιάλ (46' Μπακαδήμας), Σιέστεντ (70' Γιοβάνοβιτς), Σανιά, Παρράς, Τσιγγάρας, Ταχάρ, Φυτόπουλος (46' Μιμίτο), Ρομάν (46' Μπελεβώνης), Αριγίμπι (46' Καββαδίας), Μπαΐροβιτς

Καραϊσκάκης (Χαραλαμπίδης): Παππάς, Παπανίκου, Βλάχος, Καπίας, Παναγιώτου, Μέτσε, Ψιάνος, Χατζηστραβός, Γυφτοκώστας, Τσούτσης, Κυβελίδης
στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μπουργάνης, Καψάλης, Καραγιαννίδης, Γιαννιώτης, Παππάς, Μασούρας, Νταλακούρας, Μελετίδης, Αλμπάνης, Τερεζίου, Κούστα