2η θέση για τον Άγγελο Τσίρκα στο Ε3 πρωτάθλημα της Δ' Ένωσης

Την 2η θέση στο Ε3 πρωτάθλημα της Δ' Ένωσης που πραγματοποιήθηκε στην Άρτα κατέκτησε ο αρτινός αθλητής Άγγελος Τσίρκας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Ε3 (open) πρωτάθλημα της Δ Ένωσης που πραγματοποιήθηκε στα Δημοτικά Γήπεδα Τένις στην πόλη μας από τον Όμιλο Αντισφαίρισης Άρτας για αθλητές 10, 12,14 και 16 ετών. Για τον ΟΑΑ ξεχώρισε για ακόμη μία φορά, ο Άγγελος Τσίρκας που κατέλαβε τη 2η θέση στην κατηγορία των 14 ετών, καθώς ηττήθηκε στον τελικό από τον Συμεών Μπενετάτο της ΓΕ Πρέβεζας. Ο Τσίρκας στις προηγούμενες φάσεις απέκλεισε κατά σειρά τους Θοδωρή Κίτσιο (ΑΓΟ Θεσπρωτικού), Κώστα Πανούση (ΟΑ Ιωαννίνων), Σπύρο Κόκκαλη (ΑΓΟ Φιλιππιάδας) και Μάξιμο Καραγιαννόπουλο (ΑΟΑ Πατρών).

2η Πανούλη Ελένη

Με ανακοίνωσή του, ο ΟΑΑ ευχαρίστησε τον Δήμαρχο Αρταίων κ. Χρήστο Τσιρογιάννη για την παρουσία του και την απονομή των μεταλλίων στους αθλητές, καθώς και τους γονείς και τους προπονητές για την πολύ καλή συνεργασία καθ' όλη τη διάρκεια του τουρνουά.