Εσώσε το βαθμό στο τέλος ο Απόλλωνας

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής της Α' ΕΠΣΑ, ο Απόλλωνας με την Προοδευτική.

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν ο Απόλλωνας Γλυκορίζου, με την Προοδευτική Γραμμενίτσας, με τους φιλοξενούμενους του Απόλλωνα, να σώζουν το βαθμό της ισοπαλίας στα τελευταία λεπτά, χάρη σε γκολ του Γιάννενα. Ο Απόλλωνας απείλησε στο 10ο λεπτό με τον Παππά να σουτάρει λίγο άουτ μέσα από την περιοχή, για να αντιδράσει η Προοδευτική και να φτάσει στο γκολ. Αρχικά, οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν με τον Κουτσούμπα να χάνει κλασική ευκαιρία στο 20' πλασάροντας άουτ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Τσιγαρίδας από πάσα του Δημητρίου είχε νέα ευκαιρία. Ο Δημητρίου και πάλι, βρήκε στο 28ο λεπτό με μπροστινή μπαλιά τον Κουτσούμπα, που αυτή τη φορά δε λάθεψε, γράφοντας το 1-0. Στο ημίωρο, ο Γιάνεννας είχε άστοχο σουτ, ενώ στο 35', ίδια τύχη είχε και ωραίο σουτ του Δημητρίου. Δύο λεπτά αργότερα, και μετά από ωραία συνεργασία Κολιού-Κουτσούμπα και Δημητρίου, ο τελευταίος σημάδεψε το δοκάρι, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για το 2-0. Μέχρι να φύγει το ημίχρονο, οι δύο ομάδες είχαν από ακόμα μία ευκαιρία, ο μεν Απόλλωνας με κεφαλιά του Γιάννενα, η δε Προοδευτική με το Νάτσιο.

Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 50', ο Γρηγορίου έκανε ωραία ενέργεια όμως το σουτ του σταμάτησε στον Υφαντή, ενώ στο 65', ήταν σειρά του Τριαντάφυλλου να κάνει ωραία προσπάθεια και να σουτάρει άουτ. Τρία λεπτά μετά, η Προοδευτική απείλησε μετά από ώρα, με το Νάτσιο να σουτάρει λίγο άουτ. Στο 75', ο Γαβριήλ Πανέτας είχε μια ωραία προσπάθεια που δεν καρποφόρησε, για να φτάσουμε στο 85ο λεπτό, όταν ο Τρούλλης, εκτέλεσε φάουλ από μακριά και πλάγια, με το Γιάννενα να παίρνει την κεφαλιά, και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Νικολαόυ Βαγγέλης - Παπανίκος Βαγγέλης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Yφαντής, Κακιώνης, Σκορίλας, Βαλίλης, Ντάκουλας, Νάτσιος, Δημητρίου, Κάτσινος, Κολιός (70' Πανέτας Γαβ.), Τσιγαρίδας (81' Γεωργόπουλος), Κουτσούμπας (71' Πανέτας Γ.)

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Λάζαρος, Τριαντάφυλλος, Ντάκουλας, Κραμπής, Θάνος, Τρούλλης, Γεωργάκης (61' Μπαλαδήμας), Παππάς, Γιάννενας, Δήμητσας (74' Δήμος), Γρηγορίου (74' Μανιφάβας)