Υγιεινός περίπατος και στους "4" η Ανέζα

Αναμενόμενα κοντό το εμπόδιο των Τζουμέρκων για την Ανέζα, που προκρίθηκε στους "4" επικρατώντας με 7-0.

Εύκολο απόγευμα είχε η Ανέζα, που δεν αντιμετιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων, επικρατώντας με 7-0 και παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά των play-off της Β' ΕΠΣΑ. Η Ανέζα, που τερμάτισε πρώτη στην κανονική διάρκεια ήταν αναμενόμενα το φαβορί κόντρα στα Τζουμέρκα, που για ακόμα ένα παιχνίδι δε συμπλήρωσαν εντεκάδα, αγωνιζόμενα με 10 ποδοσφαιριστές, και καθάρισε το παιχνίδι από νωρίς. Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Ρούμπος με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Παύλου έσπασε στο πέναλτι για το Ρώσσιο, που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 2-0. Στο 17ο λεπτό, ο Ρούμπος έκανε ατομική ενέργεια και με διαγώνιο σουτ, έγραψε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, το 3-0, για να κλείσει το σκορ ημιχρόνου, ο Ρώσσιος που έγραψε το 4-0, στο 28ο λεπτό, με το δεύτερο του γκολ, με πλασέ από θέση τετ α τετ, έπειτα από πάσα του Αν. Χουλιάρα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι σκόραραν ακόμα τρεις φορές, φτάνοντας στο 5-0, στο 60ο λεπτό, όταν ο Παύλου έκανε ωραία ατομική ενέργεια και με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 65ο λεπτό, ο Καραμέτσος έκανε προσωπική ενέργεια από πλάγια και έκανε ωραίο γύρισμα για το Νίκου, που σε κενή εστία δε δυσκολεύτηκε να γράψει το 6-0. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε στο 70ο λεπτό, ο Μητσαράς με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αν. Χουλιάρα. Κάπως έτσι, έκλεισε ακόμα μια δύσκολη σεζόν για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, ενώ αντίστροφη διαδρομή ακολουθεί η Ανέζα, που έκανε ακόμα ένα βήμα προς το στόχο του Πρωταθλήματος.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Βαρέλης Βασίλης

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Τσαμπάς, Χουλιάρας Αν., Παππάς Φ., Γκανάρας, Μητσαράς, Ρώσσιος, Παππάς Θ. (35' Νίκου), Χουλιάρας Κ., Παύλου, Χουλιάρας Ν., Ρούμπος (25' Καραμέτσος)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Καραμπούλας, Αλειφτήρας, Ψωφάκης, Μαρκοστάμος, Κουτρούμπας, Διονύσης, Κούρτης, Μαργώνης, Κατσάνος Γ., Ζαμπέλης