Ξέσπασε στην Ανέζα το Κλειδί!

Με 8 τέρματα φιλοδώρησε την Ανέζα, ο ΑΟ Κλειδίου, παραμένοντας στο κυνήγι της ΑΕΞ.

Την πιο ευρεία νίκη του φετινού πρωταθλήματος, πέτυχε σήμερα ο ΑΟ Κλειδίου, που επικράτησε της Ανέζας, που ανέβηκε με 11 παίκτες στο Δημαριό, με 8-0, ,ξεσπώντας έτσι για τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την ΑΕΞ. Το σκορ προφανώς δείχνει ότι το ματς δε χωράει ιδιαίτερη κριτική, με τους γηπεδούχους, να έχουν τελειώσει το ματς από το πρώτο μέρος. Στο 17ο λεπτό, ο Μίγδος πήρε την κεφαλιά, μετά από φάουλ του Κατσαρού, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Στο 31ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης έγινε δημιουργός, βρίσκοντας το Δράκο σε θέση για γκολ, και ο τελευταίος πλάσαρε σωστά για το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα, στο 34', ο Αντωνίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι, γράφοντας το 3-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι με 4 φρέσκα πρόσωπα στην εντεκάδα, δεν έδειξαν διάθεση να ρίξουν ρυθμό, και στο 55ο λεπτό, από βολέ του Σταμούλη, ο Δράκος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, πλάσαρε σωστά και με το δεύτερο τέρμα του έγραψε το 4-0. Ο Καραχρήστος με την είσοδό του στο παιχνίδι, στο 61ο λεπτό, έγραψε το όνομά του στη λίστα των σκόρερς, με κεφαλιά, μετά από φάουλ του Δήμητσα, για το 5-0. Στο 65ο λεπτό, ο Θ. Παππάς στην προσπάθειά του να απομακρύνει έγραψε το 6-0, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Ρώσσιου, για να κλείσει το σκορ με δύο προσωπικά τέρματα ο Μίγδος, φτάνοντας στο χατ-τρικ. Αρχικά, στο 70ο λεπτό, πλάσαρε εύστοχα, έπειτα από ασίστ του Δήμητσα, γράφοντας το 7-0, για να διαμορφώσει το τελικό 8-0 στο 82ο λεπτό, με προσωπική ενέργεια και νέο εύστοχο τελείωμα.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Βαρέλης Βασίλης - Πανάγος Α.

ΑΟ Κλειδίου (Μαινφάβας Αχ.) : Σταμούλης, Χάρος (46' Μπαλαδήμας), Μανιφάβας Β., Κατσαρός Στ. (46' Κατσαρός Θ.), Πέτσας, Σαγάνης, Φελέκης, Βασιλάκης (46' Δήμητσας), Δράκος (61' Καραχρήστος), Αντωνίου (46' Κολιοκώστας), Μίγδος

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Ρώσσιος, Παππάς Φ., Σκορίλας, Νίκου, Μυτικιώτης, Γεροκώστας, Ρώσσιος Λ., Παππάς Ακ., Μιχαηλίδης, Γκανάρας, Παππάς Θ.