Ξέσπασε στα Τζουμέρκα ο Παναγροτικός!

Εντυπωσιακός ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα σάρωσε τα Τζουμέρκα στο Παλαιοκάτουνο, με 1-5.

Εντυπωσιακός ήταν ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα στην έδρα του ΑΟΚ Τζουμέρκων, σκορπώντας τους γηπεδούχους με 1-5. Οι νικητές, πριν το σημερινό ματς να θυμίσουμε ότι βρισκόντουσαν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμό, με μια συγκομιδή που σίγουρα δεν ήταν ενδεικτική της παρουσίας τους, καθώς σε αρκετά ματς κυνήγησαν με αξιώσεις το αποτέλεσμα, και δεν τα κατάφεραν στις λεπτομέρειες. Στο σημερινό ματς, ο Άγιος εμφανίστηκε πολύ καλός στο γήπεδο, και εκμεταλλευόμενος την πολύ κακή κατάσταση στην οποία βρίσκονται φέτος τα Τζουμέρκα, πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα για την ήττα του στον πρώτο γύρο, φτάνοντας μάλιστα σε μια ευρεία νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Λάζαρος με δυνατό σουτ, για να απαντήσει ωστόσο άμεσα ο Κωνσταντινίδης στην αμέσως επόμενη φάση, με μακρινή εκτέλεση φάουλ, έπειτα και από κακή εκτίμηση του Κωλέτση. Οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν και με ισάριθμα γκολ του Γεωργάρα με σουτ στο 29' και ένα λεπτό αργότερα, έφτασαν στο 1-3. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, ο Μένα με νέο δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-4, καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη για την ομάδα του. Το μόνο που άλλαξε στο δεύτερο μέρος, ήταν το εύρος του σκορ, με τον Τσεβρενίδη να πετυχαίνει το τελικό 1-5, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν και να γνωρίζουν ακόμα μια βαριά ήττα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Γεωργούλας Βαλάντης - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Παπαχρηστάκης) : Καραμπούλας, Κουτρομάνης Ηλ., Τσιμπλοκούκος, Κωνσταντινίδης (59' Σπανός Δ.), Κοντοδήμας, Σπανός, Κατσάνος Γ., Μαργώνης, Βόϊδαρος (56' Κυριαζόπουλος), Στύλιος, Κατσάνος Κ.

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Κωλέτσης, Νάσκαρης, Θεοδώρου Ε., Γείτονας, Θεοδώρου Ι., Συντόσης, Μένα, Τσεβρενίδης, Γεωργάρας (69' Ζαχαρης), Λάζαρος, Ζαρκαδούλας