Ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη η Ανέζα

Ευρεία νίκη πέτυχε επί του ΑΟ Κορφοβουνίου, ο ΠΑΣ Ανέζα, με 5-1.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ανέζα που επιβλήθηκε του ΑΟ Κορφοβουνίου με 5-1 και ξεπέρασε την Προοδευτική Γραμμενίτσας, ξεφεύγοντας από την επικίνδυνη ζώνη των μπαράζ. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι έπειτα από τη νίκη της προηγούμενης εβδομάδας, δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι αντίστοιχο γνωρίζοντας την ήττα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό, όταν έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοτρότσιου, και κακή εκτίμηση του Φώτη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Τα πράγματα δυσκόλεψαν ακόμα περισσότερο για τους φιλοξενούμενους στο 35ο λεπτό, όπου αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Αλέκος Παππάς για εξύβριση των θείων, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.

Το 2-0 σημειώθηκε στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό, όταν ο Ναπολέων Σιώζος πάσαρε στο Χουλιάρα και εκείνος πλάσαρε εύστοχα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το σκορ πήρε διαστάσεις για την Ανέζα με τον Τσαμπά, που πέρασε νωρίτερα ως αλλαγή, στο 79ο λεπτό να γράφει με σουτ μέσα από την περιοχή το 3-0. Στο 86ο λεπτό, ο Χουλιάρας σημείωσε το δεύτερο του τέρμα, με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, για να μειώσει προσωρινά τουλάχιστον ο Βασιλείου με κεφαλιά μέσα από την περιοχή στο 87ο λεπτό. Το τελικό σκορ για τους νικητές διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Τσαμπάς που σκόραρε με τη σειρά του για δεύτερη φορά, ολοκληρώνοντας ωραία προσπάθεια του Παπαγεωργίου.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Βαρέλης Βασίλης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς, Χουλιάρας, Ρώσσος, Στεργίου (46' Παναγιώτου), Μυτικιώτης, Ρώσσιος Γ., Ρώσσιος Ε., Σιώζος, Παπανδρέου (71' Τσαμπάς), Κοτρότσιος (69' Ρούμπος), Ζώης (61' Παπαγεωργίου)

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Τάτσης (35' Θάνος), Κωνσταντίνου, Βασιλείου, Αντωνίου, Κοντοδήμας, Βαρδής (46' Ευθυμίου), Ντούλας, Κουτρουμάνος, Σαμαρτζής, Παππάς Α.