Βαριά ήττα και δύσκολα τα πράγματα για την ΑΕΞ

Βαριά ήττα γνώρισε στην Πάργα η ΑΕ Ξηροβουνίου, και έμεινε άποντη μετά από 3 ματς, στα μπαράζ ανόδου.

Δυσκολεύει πάρα πολύ το έργο της ΑΕ Ξηροβουνίου στα μπαράζ ανόδου, καθώς η Πρωταθλήτρια του νομού μας, γνώρισε βαριά ήττα με 6-1 από την Πρωταθλήτρια ομάδα της ΕΠΣ Πρέβεζας/ Λευκάδας, τον Απόλλωνα Πάργας, και έμεινε χωρίς βαθμό στις 3 πρώτες αγωνιστικές των μπαράζ ανόδου. Και αν στα δύο πρώτα ματς, η ΑΕΞ ηττήθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ θα μπορούσε να έχει πάρει πράγματα από το ματς, σήμερα το σκορ τα λέει όλα για την εικόνα του ματς, με τον Απόλλωνα να είναι ανώτερος σαφώς, και δίκαιος νικητής. Στο 9ο λεπτό, ο Παπαρούνας ανατράπηκε στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι, με το Γεωργάκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να νικά τον Παπαχαρίση, για το 1-0. Η ΑΕΞ προσπάθησε να αντιδράσει και είχε δύο καλές στιγμές με τους Δήμο και Δόση, που δεν κατέληξαν στα δίχτυα. Ο Απόλλων προειδοποίησε και πάλι με το Γεωργάκη στο ημίωρο, με τον Παπαχαρίση να το νικά, όμως με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του α' ημιχρόνου καθάρισε τη νίκη. Στο 37ο λεπτό, ο Παπαρούνας έγραψε το 2-0, ενώ στο 40ο λεπτό, ο Τουρμούσογλου βρήκε με τη σειρά του δίχτυα, γράφοντας το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος, δεν άλλαξε κάτι, με τον Τουρμούσογλου στο 60ο λεπτό, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να γράφει το 4-0. Στο 76ο λεπτό, ο Γκόλιας έδωσε διαστάσεις στη νίκη τη ομάδας του γράφοντας το 5-0, με το Θεοδωρή να μειώνει προσωρινά τρία λεπτά αργότερα, γράφοντας το 5-1. Στο 89ο λεπτό, ο Παππάς έγραψε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς, διαμορφώνοντας το τελικό 6-1

Διαιτητής: Πίγγιου (Θεσπρωτίας)  Βοηθοί: Λιαμίρας (Θεσπρωτίας) - Μώκος (Θεσπρωτίας)  Παρατηρητής: Τομαράς (Αιτωλοακαρνανίας)

Απόλλων Πάργας (Βέρμπης) : Κωνσταντάκος, Μπέλλος (72' Μάρκος), Κουλούρης, Διαμάντης, Πάκος, Ιωακειμίδης (63' Αναστασίου), Γεωργάκης, Τουρμούσογλου (63' Παππάς), Παπαρούνας, Βασιλείου (58' Γκόλιας), Κύργιος (72' Σάιντι)

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς Β.) : Παπαχαρίσης, Κίτσος Χ., Κίτσος Γ., Γκαρτζώνης (46' Γρύλλης), Κοσταντίνι, Ασπροποταμίτης (56' Γρηγορίου), Θεοδωρής, Παππάς, Δόσης (52' λ.τρ. Τσόλης), Δήμος (85' Στρατής), Τσαρακλημάνης (56' Μήτσος)