Συνέχισε νικηφόρα το Κομπότι

Συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα ο Σκουφάς, που επικράτησε του Ολυμπιακού Καλοβάτου, με 2-0.

Μετά την ήττα της πρώτης αγωνιστικής από τη Δόξα, ο Σκουφάς έχει βρει σιγά σιγά τα πατήματά του στο πρωτάθλημα, και σήμερα πήρε ακόμα ένα τρίποντο, κόντρα στον αξιόμαχο Ολυμπιακό Καλοβάτου, με 2-0, μπαίνοντας στην τετράδα. Η νίκη δεν ήρθε εύκολα για τους γηπεδούχους, αφού ο Καλόβατος ήταν επικίνδυνος επιθετικά και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί πρώτος. Στο 20ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ, όταν από εκτέλεση φάουλ του Αντωνίου, ο Βερλέκης πήρε την κεφαλιά, όμως έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Στο 35ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Βίτσιος βρήκε κάθετα το Νίκαρη, ο οποίος όμως από καλή θέση έστειλε την μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που απείλησαν πρώτοι, όταν στο 54ο λεπτό, ο Νίκαρης έγινε κάτοχος μέσα στην περιοχή από πάσα του Κωλέτσου, πλάσαρε από πλάγια θέση όμως η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Παπαχαρίση. Στο 61ο λεπτό, σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Καλοβάτου, η μπάλα έφτασε στον Γκαρτζώνη που σούταρε, με το Σάλλα όμως να μπλοκάρει. Τελικά φτάσαμε στο 67ο λεπτό, όταν ίσως ο πλέον επικίνδυνος παίκτης επιθετικά, του Σκουφά, ο Αντωνίου έκανε προσωπική ενέργεια από αριστερά και σουτ πλάγια μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Σάλλα, για το 1-0 του Σκουφά. Στο 79ο λεπτό, ο Ολυμπιακός απείλησε, όταν έπειτα από κόρνερ του Καλαμπαλίκη, ο Μπιρμπίλης πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ. Οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη τους στο 90ο λεπτό, με το Βερλέκη να εκτελεί φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής, σκοράροντας για ακόμα ένα ματς της ομάδας του, και διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Μάνος Δημήτρης

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Παπαχαρίσης, Παπαγιάννης, Μπελής, Καρντάσι (46' Τζελιλάι), Τζιότζιος, Θεοδωρής, Μαλτέζος (57' Τζούκας), Τάσσος, Γκαρτζώνης, Αντωνίου, Βερλέκης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Σάλλας, Καλαμπαλίκης, Κιούρα, Χαϊντάρι (83' Καλύβας), Τζώρας, Μπιρμπίλης, Τσώλης, Σιαπέρας, Κωλέτσος Αχ. (72' Τόλης), Δάρδας (21' λ.τρ. Βίτσιος), Νίκαρης (87' Κωλέτσος Π.)