Συνέχισε με το απόλυτο των νικών ο Αίας με καυτό Κορέλη

Ασταμάτητος ο Αίας Ράχης, πέρασε και από την έδρα των Σελλάδων, με το ευρύ 0-6.

Έχοντας τον Κορέλη σε μεγάλη μέρα, με τον επιθετικό του να σημειώνει 5 τέρματα (!), ο Αίας Ράχης δε δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της πολύ νεανικής ομάδας των Σελλάδων με 0-6. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν πάρει το προβάδισμα στο 10ο λεπτό, όμως ο Βίτσιος νικήθηκε από το Γεωργάκη από τη βούλα του πέναλτι, με την μπάλα στη συνέχεια να απομακρύνεται πάνω στη γραμμή. Η φάση αυτή σίγουρα θα μπορούσε να έχει διαμορφώσει διαφορετικές συνθήκες στο ματς, με την ψυχολογία να παίζει καθοριστικό ρόλο σε αυτές τις ηλικίες, όπως των παιδιών των Σελλάδων. Ο Αίας ανέβασε ρυθμό και στο 17ο λεπτό, άνοιξε το σκορ, με προβολή του Κορέλη στο δεύτερο δοκάρι. Στο 21ο λεπτό, ο βραχύσωμος φορ σημείωσε και δεύτερο γκολ, όταν από σέντρα του Ρώσσου, με το στήθος νίκησε το Μακρή, για το 0-2

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μετά το πρώτο τέταρτο βρήκαν άλλα 4 γκολ, φτάνοντας σε μια πολύ εύκολη επικράτηση. Ο Κορέλης, συνέχισε το προσωπικό του σόου, σημειώνοντας  στο 63ο και στο 69ο λεπτό ακόμα δύο προσωπικά γκολ, και ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-4, για να πάρει τη σκυτάλη στο σκοράρισμα ο Μάρης με εξαιρετικό τελείωμα, και να γράφει το 0-5. Ο Κορέλης, ως πρωταγωνιστής του αγώνα είχε και την τελευταία λέξη στο ματς, διαμορφώνοντας το τελικό 0-6 για την ομάδα της Ράχης, που συνεχίζει με το απόλυτο των νικών, και δείχνει πως δεν έχει αντίπαλο στο φετινό πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΑ. Αναλυτικά οι φάσεις και τα γκολ, αργότερα, στα στιγμιότυπα από την κάμερα του artagoal.gr by mario.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βαρέλης Βασίλης

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής, Παπαγεωργίου (63' Καλαμπόκης), Μπουζάνης, Σιαφάκας, Ντούλας, Λάκκας, Τσιρογιάννης (63' Πεταλάς), Κολοβός (22' Μπέκας), Γκίκας, Λαχανάς, Βίτσιος

Αίας Ράχης (Κοσμάς) : Γεωργάκης (74' Σάλλας Δ.), Ρώσσος, Νίκου, Ευαγγέλου, Κατέρος, Μπάφας (68' Τόλης), Τομουτζόγλου (74' Μάρης), Σιαπάτης (68' Θεμελής Γ.), Κορέλης, Κοτρότσιος (58' Βίτσιος), Οικονόμου