Στραβοπάτησε στην Ακροποταμιά ο Δίας, 2-2 με τον Ακράτητο

Ο Δίας Κωστακιών άφησε βαθμούς στην Ακροποταμιά απέναντι στον μαχητικό Ακράτητο, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣ Άρτας.

Οι φιλοξενούμενοι αν και πήραν προβάδισμα δύο φορές στο παιχνίδι εν τέλει είδαν τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 2-2 σκορ, που έμελλε να διατηρηθεί μέχρι το τέλος. Ο Δίας με γκολ από τα αποδυτήρια έκανε το 0-1, καθώς μόλις στο 1ο λεπτό ο Ντάλλας πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα που έκανε έξοδο βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Σχετικά γρήγορα όμως οι παίκτες της Ακροποταμιάς ξεπέρασαν το αρχικό σοκ και στο 15' με σουτ του Νάκου έξω από την περιοχή ισοφάρισαν σε 1-1.

Στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν για δεύτερη φορά στο παιχνίδι στο 57', με τον Στέργιο με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2. Όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν και πάλι απάντηση στο γκολ στο 77', όταν από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα ο Αγγέλης με σουτ από κοντά ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2. Μάλιστα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από σέντρα του Νάκου, ο Μήτσιος με κεφαλιά εξ επαφής έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ, σπαταλώντας την ευκαιρία να χαρίσει μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του. Ο Ακράτητος ανεβασμένος το τελευταίο διάστημα φαίνεται πως βάζει γερές βάσεις ώστε του χρόνου να πρωταγωνιστήσει στην κατηγορία.

Διαιτητής: Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί: Νούσιας Οδυσσέας - Μουσούντας Σταύρος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας Σ.): Σεϊμένης Σ., Σεϊμένης Β., Κώστας, Χαλκιάς, Σεϊμένης Λ. (46' Μπίτζος Α.), Νάκος, Δήμος Χ., Γρίβας, Αγγέλης, Βαγγελής, Δήμος Δ. (73' Μήτσιος)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης): Τσαούσης, Τόλης, Βασιλάκης, Σμύρης, Θεοδώρου, Αράπης (46' Παππάς), Στέργιος, Hyso, Σεντόρης, Μπουτσιώλης, Ντάλλας