Στην ισοπαλία έμειναν Ολυμπιάδα και Ακράτητος

Στην ισοπαλία με 1-1, έμειναν η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής με τον Ακράτητο Ακροποταμιάς.

Βαθμούς, φάσεις και γκολ μοιράστηκαν στο μεταξύ τους παιχνίδι η Ολυμπιάδα με τον Ακράτητο, με τους φιλοξενούμενους να είναι ελαφρώς καλύτεροι στο πρώτο μέρος. Στο 20' από κάθετη μπαλιά του Κούση, ο Γώτας βγήκε στο τετ α τετ απέναντι στο Τζουμανίκα, όμως δεν κατάφερε να βρει εστία. Οι γηπεδούχοι από τη μεριά τους στην καλύτερη φάση για εκείνους στο πρώτο μισό, είχαν ένα ψαλιδάκι του Νάκου από καλή θέση, που σταμάτησε όμως στο Λάμπρου. Το γκολ για την Ολυμπιάδα ήρθε στο 60ο λεπτό, όταν ο Λεωνίδας Τζελιλάι με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ, νίκησε τον Τζουμανίκα ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. Ο Ακράτητος δεν πτοήθηκε και έψαξε ένα γκολ για να γυρίσει το εις βάρους του σκορ, και τα κατάφερε στο 83ο λεπτό, με δύο εκ των πρωταγωνιστών του τη φετινή σεζόν.  Συγκεκριμένα, ο Κρίκας βρήκε τον Τζινέρη ο οποίος με σουτ στην κίνηση νίκησε το Λάμπρου, σημειώνοντας το 1-1. Δύο λεπτά αργότερα, η Ολυμπιάδα έφτασε κοντά στην άμεση απάντηση στα γκολ, και πάλι με τον Τζελιλάι να κάνει ωραία ενέργεια, όμως το σουτ του να φεύγει αυτή τη φορά άουτ. Αντίστοιχη ευκαιρία να πάρουν το ματς στα τελευταία λεπτά είχαν και οι γηπεδούχοι, με τον Κρίκα να κάνει καλό σουτ, που όμως έφυγε εκτός εστίας, και το ισόπαλο αποτέλεσμα παρέμεινε μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Τράμπας Θωμάς - Πολύζος Κων/νος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σανιδάς, Μπίτζος, Τατσιόπουλος (46' Μπακόλας), Σμύρης, Κοσμάς (46' Λούλο), Νάκος, Κώστας, Κρίκας, Βαγγελής, Τζινέρης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Πάνου) : Λάμπρου, Λεκάνης, Δήμος (57' Πανής), Λιώλης,  Παχούλας (84' Δήμος Β.), Τζελιλάι Λ., Βέτσιος, Παπαμιχαήλ, Κούσης (77' Μουσαβερές), Γώτας, Τζελιλάι Τζ. (89' Μπλλόκου)