Σταθερά στην τετράδα ο Απόλλωνας

Σταθερά στις θέσεις της τετράδας παραμένει ο Απόλλωνας που επικράτησε σχετικά εύκολα των Φιλελλήνων με 4-1.

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε ο Απόλλωνας Γλυκορίζου, που παρέμεινε σταθερά στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ, μετά και τη σημερινή του επικράτηση επί των Φιλελλήνων με 4-1. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στις τελευταίες θέσεις και με ένα θαύμα δείχνουν πως θα αποφύγουν τη διαδικασία των play-out φέτος. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με την πρώτη τους φάση στο ματς, όταν στο 18ο λεπτό ο Τσέτσος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, νίκησε το Λάζαρο και έγραψε το 0-1. Στο 33ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απάντησαν, όταν έπειτα από μπέρδεμα του Παπαχαρίση με την άμυνά του, ο Δήμητσας έγινε κάτοχος της μπάλας και σε ανυπεράσπιστη εστία, έγραψε το 1-1. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την πίεσή τους ψάχνοντας και δεύτερο γκολ, έχοντας μια κεφαλιά του Γιώτη στο 36' που έφυγε άουτ, καθώς και δύο πλασέ, του Παππά και του Γιάννενα, με το πρώτο να αποσοβείται από τον Παπαχαρίση, και το δεύτερο να κοντράρει σε αμυντικό και να φεύγει λίγο πάνω από το δοκάρι. Στο 44', ο Δήμητσας είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως έπειτα από σπάσιμο του Γιώτη νικήθηκε από τον Παπαχαρίση.

Στην επανάληψη, όλη η δράση ήρθε στο τελευταίο τέταρτο, με τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα στο 76ο λεπτό, όταν έπειτα από αναμπουμπούλα στην άμυνα του Πέτα, η μπάλα στρώθηκε στον Παππά, που με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στη γωνία, γράφοντας το 2-1. Ο Απόλλωνας πήρε προβάδισμα ασφαλείας στο 80ο λεπτό, με τον Κορέλη να αφήνει έξυπνα για το Γιάννενα, ο οποίος με ωραίο τελείωμα από το ύψος του πέναλτι, έγραψε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90', με το Δήμητσα από τη μικρή περιοχή να πλασάρει τον Παπαχαρίση.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Γκόκα Κατερίνα

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Λάζαρος, Τριαντάφυλλος, Καφαλής, Κατσιγιάννης, Γιώτης, Χαϊντάρι (55' Κορέλης), Γεωργάκης, Δήμητσας, Γιάννενας, Δήμος (83' Γρύλλης), Παππάς

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Παπαχαρίσης, Μπίζας, Ζάμπας (78' Κώτσης Π.), Τσουρής, Γούλας Α., Τσέτσος, Σιαπάτης, Γεωργής, Κώστας (56' Παπαγιάννης), Βάσιος (26' Κατέρος), Κώτσης Δ.