Σπουδαία νίκη για την ανεβασμένη Καμπή

Σημαντική νίκη για την ΑΕ Καμπής, επί της Κυράτσας, με 2-1, που την ανέβασε στην τετράδα.

Η ΑΕ Καμπής ήθελε τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι, για να μειώσει τη διαφορά από τον ΑΟ Αγίου Δημητρίου, και να πλησιάσει στην τετράδα. Τελικά το κατάφερε, χάρη στο καλό της πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Γόγολος εκτέλεσε κόρνερ και ο Cjapi με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Η Καμπή συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας, και πέτυχε και δεύτερο γκολ, στη δεύτερη φάση της στον αγώνα, όταν στο 18' ο Σταμάτης έκανε ωραία σέντρα, και ο Μουστακλής με προβολή έγραψε το 2-0. Η μόνη φάση των φιλοξενούμενων στο πρώτο μέρος, ήταν μια κεφαλιά του Βαζούρα που έφυγε άουτ, στο 31'. Η πίεση της Καμπής συνεχίστηκε και στο 33' σουτ του Πουλιάνου έδιωξε ο Παππάς, ενώ ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Ντούπη στο 40'. Στο 44ο λεπτό, ο Γόγολος σέντραρε, ο Cjapi πήρε την κεφαλιά όμως η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ, ενώ στην τελευταία φάση πριν την ανάπαυλα, ο Γόγολος έπιασε εξαιρετικό σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, αναγκάζοντας τον Παππά σε εντυπωσιακή απόκρουση.

Στο δεύτερο μισό, η Κυράτσα μπήκε πολύ καλύτερα στο γήπεδο, και στην πρώτη της φάση, ο Φελέκης σούταρε στο δοκάρι, για να έρθει ο Άγγελος Μακρής και από κοντά να κάνει το 2-1. Στο 55' μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να φέρουν το ματς στα ίσα, όταν από φάουλ του Φελέκη, ο Νεραϊδιώτης πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας όμως την μπάλα λίγο άουτ. Η Καμπή θορυβήθηκε και βγήκε ξανά στην επίθεση, έχοντας στο 65' καλή κεφαλιά του Μουστακλή να φεύγει άουτ. Στο 75ο λεπτό, νέα φάση για τους γηπεδούχους, με τον Cjapi να πλασάρει μέσα από την περιοχή, και τον Παππά να κάνει ακόμα μια δύσκολη επέμβαση στο ματς, κρατώντας την ομάδα του στο παιχνίδι. Την αδυναμία της Καμπής να σκοράρει, λίγο έλειψε να τιμωρήσει η Κυράτσα, όταν στις καθυστερήσεις, έγινε μπέρδεμα στην περιοχή των γηπεδούχων, και τρεις παίχτες της Κυράτσας, δεν μπόρεσαν να σκοράρουν από κοντά, με το 2-1 να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Γκόκα Κατερίνα

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης, Σαραντάρης (76' Μαγγιώρος), Σταμάτης, Ντούπης, Θεοδώρου, Καρράς, Γόγολος, Λάκκας, Μουστακλής (90' Τσίρκας), Πουλιάνος (55' Μπάσιος), Cjapi

ΑΟ Αγίου Δημητρίου (Νίκου) : Παππάς. Κάλλιας, Οικονόμου (25' Μακρής Α.), Μπουζάνης (86' Μπουζάνης), Ντάκουλας, Καυκιάς, Σφήκας, Μακρής, Φελέκης, Βαζούρας, Νεραϊδιώτης (76' Παλιούρας)