Σκόνταψε στα Ρακούν η Ολυμπιάδα

Δεν κατάφερε να περάσει από το "Γ. Γιολδάσης" η Ολυμπιάδα, που αναδείχτηκε ισόπαλη με 1-1 με τα Ρακούν.

Την πρώτη της απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα είχε η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, που δεν μπόρεσε να υπερβεί το εμπόδιο των μαχητικών Ρακούν, με τα οποία έμεινε στο 1-1. Στο πρώτο ημίωρο, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να σκοράρουν, όμως τόσο η προσπάθεια του Παπανδρέου στο 18', όπως και το φάουλ του Τζελιλάι στο 31', σταμάτησαν στο Λιόλιο. Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους έφτασαν κοντά στο γκολ, στο 36ο λεπτό, όμως η εκτέλεση φάουλ του Μαρκοστάμου σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ λίγο νωρίτερα, ο Σιαμαντάς είχε σουτάρει διαγώνια άουτ. Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, ο Κούσης για την Ολυμπιάδα αστόχησε με δυνατό σουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν νωρίς κεφάλι στο σκορ, με τον Τζιμ Τζελιλάι στο 48ο λεπτό, να βγαίνει απέναντι από το Λιόλιο και να το νικά, για το 0-1. Η αντίδραση των Ρακούν ήταν άμεση, καθώς δύο λεπτά αργότερα, μετά από κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στο Σιαμαντά, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-1. Οι γηπεδούχοι μάλιστα θα μπορούσαν να έχουν πάρει κεφάλι στο σκορ, στο 58ο λεπτό, όμως το σουτ του Μαρκοστάμου, έβγαλε δύσκολα στη γωνία του ο Λάμπρου. Από εκείνο το σημείο, η Ολυμπιάδα πίεσε, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει με κύριους εκφραστές τους Τζελιλάι και Παπαγιάννη, με τα Ρακούν από τη μεριά τους να ψάχνουν ένα γκολ στην κόντρα με τους Αγόρο και Ράικο όμως να μη σκοράρουν, και το 1-1 να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος (77' Ψωράκης), Μπούκας, Τσαμπούλας, Μερκάι, Κοντογιάννης, Τσιρώνης, Πλιάτσικας, Καρέζος, Κωστής (46' Ράικος), Μαρκοστάμος, Σιαμαντάς (63' Αγόρος)

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος) : Λάμπρου, Δήμου (74' Τριρι), Παχούλας, Λιώλης, Λεκάνης, Τζελιλάι Λ., Παπανδρέου, Σταμούλης (58' Πανής), Κούσης (46' Πούλιος), Τζελιλάι Τζ., Παπαγιάννης