Σκόνταψε ο Σκουφάς, τον έπιασε στην κορυφή το Κλειδί

Απώλεια βαθμών για το Σκουφά, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος με 1-1 με τον Ολυμπιακό Καλοβάτου.

Σημαντικό στραβοπάτημα για το Σκουφά, που βάζει φωτιά στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού έφερε 1-1 μέσα στον Καλόβατο, κόντρα στο μαχητικό Ολυμπιακό. Το πρώτο μέρος ήταν ανούσιο για τις δύο ομάδες, που δεν απείλησαν σοβαρά. Ο Σκουφάς είχε δύο άστοχα σουτ με τους Αντωνίου και Κλάιντι, ενώ με τη σειρά του ο Ολυμπιακός είχε μια προσπάθεια του Νίκαρη που επίσης δε βρήκε εστία.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 51ο λεπτό, όταν ο Δάρδας απέσπασε την μπάλα από την άμυνα του Σκουφά, και μοίρασε στον ξεχασμένο Νίκαρη, που πλάσαρε σωστά για το 1-0. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατοχή της μπάλας, προσπαθώντας με κάποιες σέντρες να διασπάσουν τη άμυνα του Ολυμπιακού, χωρίς αποτέλεσμα. Στο 63ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ του Νίκαρη απόκρουσε ο Παπαχαρίσης, ενώ ένα λεπτό μετά, κεφαλιά του Τσώλη από κόρνερ του Κοτρότσιου σταμάτησε σε σώματα αμυντικών στη γραμμή. Κάπως έτσι φτάσαμε στο 66ο λεπτό, όταν σε αναστάτωση της άμυνας των γηπεδούχων, ο Βερλέκης έκανε κεφαλιά πάσα στο Μήτσο, η μπάλα κόντραρε σε χέρι αμυντικού, και ο Βερλέκης που ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, σημάδεψε σωστά, για το 1-1. Στο 84ο λεπτό, ο Νίκαρης είχε ένα πλασέ που έφυγε άουτ, ενώ στις καθυστερήσεις, οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να "κλέψουν" το ματς, όταν το δυνατό σουτ του Παπαγιάννη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Λαζανά, και το 1-1 παρέμεινε ως το τελικό σφύριγμα.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Βατός Παναγιώτης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Λαζανάς, Χατζίου, Κιούρα (5' λ.τρ. Θεμελής Γ.), Χαϊντάρι, Τζώρας, Μπιρμπίλης, Τσώλης, Σιαπέρας, Κοτρότσιος (80' Μπελέρης), Δάρδας, Νίκαρης (89' Καλύβας)

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Παπαχαρίσης, Παπαγιάννης, Μαλτέζος (56' Γκαρτζώνης), Κλάιντι (80' Μπελής), Τζιότζιος, Θεοδωρής, Τάσσος, Κυριαζής (54' Καρδάσι), Μήτσος, Αντωνίου, Βερλέκης