Σημαντικό "διπλό" της Καμπής στον Αγ. Σπυρίδωνα

Πολύ δύσκολη και σημαντική νίκη για την Καμπή, μέσα στον Αγ. Σπυρίδωνα, με 1-2.

Πολύ δύσκολη νίκη, που τη φέρνει και επίσημα στα μπαράζ ανόδου πέτυχε η ΑΕ Καμπής, που επικράτησε μέσα στον Άγιο Σπυρίδωνα, του πολύ φορμαρισμένου Παναγροτικού, με 1-2. Από τη μεριά τους, οι γηπεδούχοι θα δώσουν τις τελευταίες δύο αγωνιστικές καθοριστικά ματς, με Φιλοθέη και Δία, όπου θα κριθεί η παραμονή τους. Στο 30ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Σωτ. Σταμάτης στόπαρε και σούταρε εκτός περιοχής, κρεμώντας τον κατά συνθήκη τερματοφύλακα του Παναγροτικού, Λ. Γεωργάρα, για το 0-1. Στο 33ο λεπτό, η Καμπή πλησίασε και σε δεύτερο γκολ, όμως το σουτ του Παλιάτσου έδιωξε ο Γεωργάρας, για να ισοφαρίσει ο Παναγροτικός στο 41ο λεπτό, όταν μετά από φάουλ από μακριά, ο Γεροδήμος δεν έκανε καλή έξοδο και ο Κ. Γεωργάρας σε κενή εστία, έγραψε το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, ο έντονος αέρας, δεν επέτρεψε να παιχτεί ποδόσφαιρο, με την Καμπή να παίρνει κεφάλι στο σκορ, στο 57ο λεπτό, όταν ο Δήμος ανατράπηκε, αρχικά δόθηκε πέναλτι, με το βοηθό να υποδεικνύει στο διαιτητή φάουλ στη γραμμή της περιοχής. Μετά από αναστάτωση το φάουλ εκτελέστηκε από το σπεσιαλίστα Σωτήρη Σταμάτη, που έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα στο ματς, γράφοντας το τελικό 1-2. Ο Άγιος πάλεψε να ξαναφέρει το ματς στα ίσα, και η καλύτερη στιγμή του ήταν ένα δοκάρι από απευθείας κόρνερ, με την Καμπή να κρατάει σφιχτά το υπέρ της σκορ, απειλώντας με ένα σουτ του Παλιάτσου λίγο πριν το τέλος, που πέρασε ανεκμετάλλευτο, και το 1-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Βαρέλης Βασίλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γεωργάρας Λ., Γεωργάρας Θ., Μπότσαρης, Γεωργάρας Κ., Νταλάκας, Μένα, Μπάλλιας, Βαΐτσης, Μαυρομάτης, Βράκας, Τσάτσος (46' Ντάκουλας)

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Γεροδήμος, Σταμάτης (46' Τσούμαλης), Γόγολος, Τζουμάκας, Καλιακάτσος, Πλακιάς, Παλιάτσος, Τζουμάκας Δ., Δήμος, Σταμάτης Σωτ., Μουσιωτίτσας