Σημαντικό "διπλό" στο Κομπότι για τους Αγ. Αναργύρους που ανέβηκαν 3οι

Στην 3η θέση ανέβηκε ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που επικράτησε του Σκουφά Κομποτίου, με 0-2.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, στη δύσκολη έδρα του Σκουφά Κομποτίου, επικρατώντας με 0-2 και ανεβαίνοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας. Το ματς ήταν σε γενικές μοιρασμένο για τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν σε δύο κομβικά σημεία, στο τέλος του πρώτου μέρους και στην αρχή της επανάληψης, διαχειριζόμενοι στη συνέχεια το προβάδισμά τους, κόντρα σε ένα πολύ νεανικό Σκουφά, που είναι μια ομάδα που χτίζεται με ορίζοντα και το μέλλον, εκτός από το παρόν. Οι δύο ομάδες στο πρώτο μισό απειλούσαν κυρίως με στημένες μπάλες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν μια κεφαλιά του Λ. Μπαλαδήμα, μετά από μακρινό φάουλ, που έδιωξε σε κόρνερ ο Βατούγιος. Στο 20ο λεπτό, ο Δήμος για τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων σούταρε έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια, ενώ στο 28ο λεπτό, η εκτέλεση φάουλ του Μαλτέζου άλλαξε πορεία στο τείχος, όμως ο Παππάς έπεσε στη γωνία του και μάζεψε. Ο Καζναφέρης στο 35ο λεπτό, είχε ένα καλό σουτ που έβγαλε σε κόρνερ, δύσκολα, ο Βατούγιος, ενώ στο 44ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης ανατράπηκε στην περιοχή κερδίζοντας πέναλτι, για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ, ο Θανάσης στο 45ο λεπτό, γράφοντας το 0-1, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι όπως έκλεισαν το ημίχρονο, έτσι μπήκαν και στην επανάληψη, φτάνοντας στο 0-2, στο 52ο λεπτό, όταν ο Θανάσης βρήκε το Μάρκο που κινήθηκε κάθετα από τον άξονα, και εκείνος πλάσαρε σωστά, στο τετ α τετ, διευρύνοντας το προβάδισμα της ομάδας του. Οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, στη συνέχεια, με τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν την κόντρα. Στο 70ο λεπτό, ο Παπανδρέου βρέθηκε σε καλή θέση για το Σκουφά, όμως σούταρε λίγο άουτ, ενώ τρία λεπτά μετά, σε καλή κόντρα επίθεση των φιλοξενούμενων, ο Γ. Μπαλαδήμας νικήθηκε από το Βατούγιο. Στο 79ο λεπτό, ο Σκουφάς είχε νέα καλή στιγμή, με το σουτ του Μαλτέζου μέσα από την περιοχή να περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια, ενώ στο 84ο λεπτό, μετά από αναστάτωση στην άμυνα των φιλοξενούμενων, οι παίκτες του Σκουφά δεν κατάφεραν μετά από απανωτές κεφαλιές να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Στο 87ο λεπτό, ο Σκουφάς κέρδισε φάουλ ελάχιστα έξω από την περιοχή, όμως η εκτέλεση του Μαλτέζου έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια, ενώ η τελευταία φάση του ματς, ανήκε στους φιλοξενούμενους, με το Δημουλά, να βρίσκεται αμαρκάριστος στην περιοχή, μετά από εκτέλεση φάουλ, όμως να μην μπορεί να σκοράρει, με το 0-2 να παραμένει ως τελικό αποτέλεσμα. Το Κομπότι ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω δεύτερης κίτρινης στο Δάσκαλο.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Σαρλής Χρήστος

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Βατούγιος, Δήμος (80' Σιατής), Δάσκαλος, Παπαγεωργίου, Κασελούρης Π., Καλπακούλας, Παπανδρέου Χ. (60' Στράτος), Καρδάσι (60' Μασκλαβάνος), Παπανδρέου Φ., Μαλτέζος, Τσούμαλης (60' Πανής)

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Γκαρτζώνης, Γιαννούλης, Δημουλάς, Κακάβας (66' Μακρής), Δήμος, Μάρκος (90' Γκορόγιας), Καζναφέρης (46' λ. τρ. Σαγάνης), Θανάσης, Μπαλαδήμας Λ., Μπαλαδήμας Γ. (83' Πλακούτσης)