Σημαντικό διπλό για τον Παναγροτικό στο Κομπότι με χατ-τρικ του Μένα!

Χορταστικό ματς και στο β' γύρο ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τη διαφορά ότι σήμερα σε σχέση με τον α' γύρο (5-5) αναδείχθηκε νικητής.

Με χατ-τρικ του Μένα, ο Παναγροτικός πήρε δεύτερη σερί σημαντική νίκη με 4-3 στο Κομπότι, μπήκε για τα καλά στο κόλπο της παραμονής στην κατηγορία, εκεί που πλέον έμπλεξε ο Σκουφάς μετά την τρίτη σερί ήττα του. Στο παιχνίδι που ήταν δυνατό, σε αθλητικά πλαίσια όμως, ενώ είχε γρήγορο ρυθμό, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο "Ε. Σεργιάννης", με τον Μένα στο 10ο λεπτό, με την πλάτη στο τέρμα να γυρνά και να κάνει σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Λουκούμη για το 0-1. Στο 24ο λεπτό, η ομάδα του Αγ. Σπυρίδωνα διπλασίασε τα τέρματά της με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λ. Γεωργάρα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και είχαν ένα καλό σουτ με τον Δήμου που απέκρουσε ο Ντάκουλας, για να μειώσουν σε 1-2 στο 41ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαγιάννη.

Στην επανάληψη, ο Σκουφάς προειδοποίησε για την ισοφάριση στο 48', με διαγώνιο σουτ του Παπαδόπουλο που πέρασε λίγο δίπλα από την εστία, για να έρθει η ισοφάριση στο 62ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κούσης έδωσε τη μπάλα στο Νάσο, ο οποίος αφού ελίχθηκε όμορφα με σουτ έκανε το 2-2. Οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ στο 76ο λεπτό, με τον Μένα να φεύγει στην κόντρα και να νικά τον τερματοφύλακα για το 2-3, με τον Μένα τρία λεπτά αργότερα, να πετυχαίνει χατ-τρικ και να γίνεται ο πρωταγωνιστής του αγώνα, κάνοντας με κεφαλιά το 2-4, έπειτα από αδυναμία της άμυνας να καθαρίσει τη φάση. Στο 85ο λεπτό, οι παίχτες του Σκουφά κατάφεραν να μειώσουν σε 3-4 και να επιστρέψουν στο ματς, όταν ο Νάσο πάσαρε τη μπάλα στον Κ. Κασελούρη που με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως στη συνέχεια δεν κατάφεραν να να βρούνε και τέταρτο γκολ, με τον Κούση να έχει ένα σουτ που πέρασε άουτ.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Αθανασίου Άγγελος - Σαρλής Χρήστος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Λουκούμης, Παπαγιάννης, Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Καραδήμας, Νάσο, Μασκλαβάνος, Κούσης, Παπαδόπουλος, Δήμου, Μούτσιος (73' Κώτσης)

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Ντάκουλας, Νάσκαρης, Στέργιος, Νταλάκας, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Μένα, Γεωργάρας Κ. (82' Τσάτσος), Μπάλλιας, Βαΐτσης, Γεωργάρας Λ.