Σημαντικό "διπλό" για την Ολυμπιάδα

Σημαντική νίκη στο Κορφοβούνι με 1-2 πέτυχε η Αγία Παρασκευή, που την κρατά ζωντανή στη μάχη της ανόδου.

Στο πρώτο μέρος, είχαμε λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με το Δήμο να μην μπορεί σε δύο περιπτώσεις να σκοράρει για την Ολυμπιάδα, και στην καλύτερη στιγμή του 45λέπτου, τον Τζελιλάι να γίνεται κάτοχος της μπάλας και να μην μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα από πολύ πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο 45λεπτο, η Ολυμπιάδα ευτύχησε να πετύχει δύο γρήγορα γκολ σε διάστημα τριών λεπτών, και να πάρει σαφές προβάδισμα για τη νίκη. Στο 53ο λεπτό, ο Δήμος με σουτ από τα πλάγια κρέμασε το Φώτη, γράφοντας το 0-1, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Μήτσιος έκανε τη σέντρα, και ο Άκης Μαργώνης με κεφαλιά, πέτυχε το 0-2, ανεβαίνοντας στα 20 γκολ και την πρώτη θέση των σκόρερ με τους Πάνο Δήμο και Νίκαρη. Το Κορφοβούνι δεν εγκατέλειψε το παιχνίδι, και στο 72ο λεπτό ξαναμπήκε στο ματς, όταν ο Κοκκινέλης πρόλαβε τον Μπούκα και τον πλάσαρε γράφοντας το 1-2. Στον υπολειπόμενο χρόνο, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, όμως ατύχησαν, καθώς σε δύο εκτελέσεις φάουλ του Βασιλείου στο τελευταίο πεντάλεπτο, στη μία η μπάλα βρήκε το δοκάρι, και στη δεύτερη στις καθυστερήσεις έφυγε λίγο άουτ, με το 1-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί : Μουσούντας Σταύρος - Καραγιάννης Θοδωρής

ΑΟ Κορφοβουνίου (Γούσης) : Φώτης, Παππάς, Μπόσμος (83' Κοντοδήμας Β.), Βασιλείου, Μέγας, Παπαστράτος, Κοντοδήμας (81' Παππάς Β.), Ντούλας, Τάτσης (70' Παππάς Δ.), Κοκκινέλης, Αποστόλου

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Μαργώνης Κ.) : Μπούκας, Μήτσιος, Χάρος, Λιώλης, Τσώλης, Τζελιλάι Λ., Γεωργάκης, Κραμπής, Τζελιλάι Τζ. (88' Πάνου), Μαργώνης Ακ., Δήμος (73' Σωτηρίου)