Σαν Πρωταθλήτρια η Νίκη Καλαμιάς

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε μια θαυμάσια χρονιά η Νέα Νίκη Καλαμιάς, επικρατώντας με 4-0 του Ολυμπιακού Καλοβάτου.

What's Up  6988521723

Δε θα μπορούσε να κλείσει αυτή τη θαυμάσια χρονιά η Νέα Νίκη Καλαμιάς, παρά με μια ευρεία νίκη, όπως οι περισσότερες που πέτυχε στο φετινό Πρωτάθλημα, δείχνοντας πως άξια χρίστηκε Πρωταθλήτρια, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος, παρά το μειονέκτημα 4 βαθμών με το οποίο ξεκίνησε τη χρονιά. Στο σημερινό ματς αγωνίστηκε σαν Πρωταθλήτρια και παρά το γεγονός πως επρόκειτο για αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα, πέτυχε 4 γκολ. Το σκορ άνοιξε με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Νίκαρης, στην τρίτη ευκαιρία της Νίκης στο παιχνίδι, αφού απέφυγε έναν αντίπαλο και πλάσαρε μέσα από την περιοχή. Στο 37ο λεπτό ο Γκυζέλης σκόραρε με τη σειρά του για το 2-0 με σουτ, στέλνοντας με προβάδισμα δύο γκολ στα αποδυτήρια την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα, και στο τελευταίο 20λεπτο δέχτηκε δύο ακόμα γκολ, κλείνοντας τη χρονιά με ακριβώς αντίθετο τρόπο από αυτό που την ξεκίνησε, δείγμα το ότι σήμερα κατέβηκε μόνο με 11 παίχτες στο γήπεδο. Στο 70ο λεπτό ο Νίκαρης έγραψε το 3-0 για να έρθει 5 λεπτά μετά ο Βασίλης Καραχάλιος να κλείσει το σκορ. Η λήξη του αγώνα βρήκε τους παίχτες της Καλαμιάς να γίνονται ένα κουβάρι από τους πανηγυρισμούς, γιορτάζοντας την επιστροφή της ομάδας με τρόπο εμφατικό, στην πρώτη κατηγορία του τοπικού Πρωταθλήματος.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μπουντούρης Γιάννης - Στούπας Παύλος

ΑΟ Νέα Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Καραχάλιος Δ., Τζώρας, Ευθυμίου, Καραχάλιος Β., Κατσιγιάννης, Καραχάλιος Αρ. (71' Χρηστάκης), Κουκουζέλης (64' Κατσιγιάννης Ν.), Μάης (69' Καραχάλιος Θ.), Μουζακίτης, Νίκαρης, Γκυζέλης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Ράμα Τζ., Ξυλογιάννης, Θεμελής, Σφήκας, Κωλέτσος, Σταμούλης, Παπακώστας, Κουτρουμάνος, Ράμα Αντ., Τζίμας, Ντόκορος