Πρώτη νίκη για ΒΑΟ στα play-off

Νίκη για την αρτινή μας ομάδα με 69-52 επί του Ιόνιου για την 2η αγωνιστική των play-off.

Την πρώτη της νίκη στη διαδικασία των play-off πανηγύρισε το Σάββατο η ομάδα του ΒΑΟ. Επιβλήθηκε με 69-52 του Ιόνιου Κέρκυρας, κερδίζοντάς τον για τρίτη φορά φέτος. Η αρτινή ομάδα ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι με ενέργεια σε επίθεση και άμυνα, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 40-24. Στην τρίτη περίοδο η Κερκυραϊκή ομάδα κατάφερε να κατεβάσει τη διαφορά στους 9 πόντους (51-42), όμως το ροζ φύλλο αγώνα κατέληξε εύκολα στον ΒΑΟ. Επόμενος αντίπαλος για την αρτινή ομάδα η δεύτερη ομάδα της Δόξα Λευκάδας εκτός έδρας, την Κυριακή 23/4 στις 17:00.

Διαιτητές: Καββαδάς - Κωνής

Δεκάλεπτα: 23-17, 17-7, 11-18, 18-10

ΒΑΟ (Ασπρούδης): Σκούλιος, Γεωργίου, Τσώνος, Καλιακάτσος, Διβάρης, Χριστογιάννης, Δράκος, Λουκάς, Μπαίλης, Κέφης, Μόσιαλος

Ιόνιος (Δεσύλλας): Σέργιος, Παπακώστας, Κεραμιδάς, Καπερνάκας, Αγιοβασιλίτης, Πουλής, Καρύδης, Μαρτίνης