Πρώτη ήττα για την Αναγέννηση

Στην πρώτη της ήττα για το Πρωτάθλημα, υποχρέωσε ο Γιάννενα Α.Σ. την Αναγέννηση, με σκορ 3-1 στα Γιάννενα.

Τη πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γεύτηκε η Αναγέννηση από τον 2ο Γιάννενα Α.Σ. Οι γηπεδούχοι με όπλο το μπλοκ, εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις αδυναμίες της τοπικής μας ομάδας (Μπασούκας- Τσουμάνης τραυματίες, Λαινάς απών), η οποία μπόρεσε να αντιδράσει στο 3ο σετ, το οποίο και κατέκτησε με 16-25. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, η κόκκινη κάρτα και αποβολή του αρχηγού της Αναγέννησης, Γιάννη Μπασιούκα, στα μισά του 3ου σετ, λόγω διαμαρτυριών προς τον πρώτο διαιτητή κ.Παυλάκη.

Τα σετ (3-1): 26-24, 25-14, 15-25, 25-16

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΑΣ (Τσούπης): Σαντζαρίδης, Τερζόγλου, Αποστόλου, Κοτίτσας, Κλούρας, Βαϊόπουλος, Μότσιος (λ), Μιχίδης, Βασιλείου

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Λεμονίδης): Μπασούκας, Λαγός, Χαττάρι, Νταλίπης, Μανέτας, Τσουμάνης, Λιανός(λ), Τασηνίκος, Βρυώνης, Μπέτζος