Πρώτη ήττα από την Ελπίδα για τη Φιλία

Μετά από 4 σερί νίκες ήρθε η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για την αρτινή ομάδα και μάλιστα εντός έδρας.

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΕ γνώρισε ο ΑΟ Φιλία με 0-3 σετ (15-26, 10-25, 22-25) από την ομάδα της Ελπίδας Ιωαννίνων (φωτο) το περασμένο Σάββατο(1/12). Η αρτινή ομάδα δεν έκανε καλό παιχνίδι και δεν ήταν καθόλου ανταγωνιστική, ιδιαίτερα στα δύο πρώτα σετ όπου έχασε πολύ εύκολα. Αντίθετα η αντίπαλη ομάδα ήταν πειθαρχημένη, έκανε καλό παιχνίδι, χωρίς πολλά λάθη και προηγήθηκε με 2-0 σετ. Τα πράγματα όμως εξελίχθηκαν διαφορετικά στο 3ο σετ, καθώς η Φιλία μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε ακόμα και με 5 πόντους (13-8). Όμως κάποια λάθη σε κρίσιμα σημεία έδωσαν την ευκαιρία στην Ελπίδα να πλησιάσει στο σκορ και να κερδίσει τελικά το σετ με 22-25.