Πρωταθλητής ο Παναγροτικός και επιστροφή στην Α' κατηγορία!

Μετά από δυο χρόνια ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα επιστρέφει στην Α’ ΕΠΣΑ, καθώς σάρωσε με 6-0 τον ΠΑΣ Κομμένου και πανηγύρισε με τον καλύτερο τρόπο την επάνοδό του στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Άρτας.

Οι γηπεδούχοι απέναντι στον ΠΑΣ Κομμένου πέτυχαν την 14η νίκη τους (έχουν και 3 ισοπαλίες) και από σήμερα είναι και μαθηματικά πρωταθλητές της Β' ΕΠΣ Άρτας, επιστρέφοντας έπειτα από δύο σεζόν στην Α' κατηγορία. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 41ο λεπτό, ο Παπασπύρου, όταν από πάσα του Σταθή, με σουτ από πλάγια θέση έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Πουλιάνος με φάουλ που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος πέτυχε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, στο 53ο λεπτό, από σέντρα του Νταλάκα, ο Χ. Χαλάστρας με κεφαλιά πέτυχε το 3-0, για να σφραγίσει το τρίποντο της νίκης δύο λεπτά αργότερα ο Πουλιάνος, ύστερα από ατομική ενέργεια. Στο 73ο λεπτό, από σέντρα του Νταλάκα, ο Πουλιάνος με κεφαλιά σκόραρε ξανά, πετυχαίνοντας χατ-τρικ, για να διαμορφωθεί το τελικό 6-0 στο 78ο λεπτό, με σουτ του Κώστα Γεωργάρα, έπειτα από σέντρα του Μπότσαρη.

Μπορείτε να δείτε στα λινκ που ακολουθούν βίντεο με τα όλε-όλε με τον κόσμο της ομάδας και τους πανηγυρισμούς από τα αποδυτήρια.

Διαιτητές: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Βασίλα Φωτεινή

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος): Λάζαρος, Νάσκαρης (55' Θάνης), Γείτονας Ε., Νταλάκας, Στάθης (46΄ Μπότσαρης), Παπασπύρου (71' Γεωργίου), Μένα, Χαλάστρας Χ., Κοντοδήμας (46' Μαλέσκος), Γεωργάρας Κ., Πουλιάνος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Ντάμας, Κόρδας, Νάτσιος Χ., Πανακούλιας (76' Γεωργάκης), Νάτσιος Δ., Λάμπρος, Παππάς Χ., Νάτσιος Ε. (46' Μαγγιώρος), Παππάς Ε., Τσιρογιάννης