Πρόκριση στις Σελλάδες για τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων

Με 0-3 επικράτησε της ΑΕ Σελλάδων ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου "Ηλίας Στύλιος".

Την πρόκριση στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου "Ηλίας Στύλιος" εξασφάλισε ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που επικράτησε με καθαρό 0-3 στην έδρα της ΑΕ Σελλάδων, στην έναρξη της αγωνιστικής σεζόν. Στο 34ο λεπτό, ο Γεωργούλας με πλασέ έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους, δίνοντάς τους το προβάδισμα. Στο 37ο λεπτό, ο Βίτσιος έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από διαγώνια μπαλιά, όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να κυκλοφορήσουν την μπάλα, όμως η δύναμη και η εμπειρία των παικτών των Αγίων Αναργύρων έκρινε το αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν νωρίς σε δεύτερο γκολ, όταν μετά από δυνατή εκτέλεση σε πλάγιο άουτ, από τον Κόνιαρη, και αναστάτωση στην άμυνα των Σελλάδων, ο πολύπειρος Καζναφέρης, με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-2. Το σκορ για τους νικητές έκλεισε στο 63ο λεπτό, ο Σιαπλαούρας που είχε περάσει λίγο νωρίτερα ως αλλαγή, με προσωπική ενέργεια και πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής, που κατέληξε στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3, για τους Αγ. Αναργύρους.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Τσιώρη Ιωάννα

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής, Κατσάνος, Μπουζάνης, Παπαδημητρίου, Ντάλας, Ντούλας, Παπαγεωργίου (82' Πλατσούκας), Λάκκας (54' Ζιώγος), Γκίκας (54' Σιαφάκας), Βίτσιος, Λαχανάς (46' Κολοβός - 58' λ.τρ. Ντούλας Γ.)

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Κανταρέλης (81' Παππάς), Κάτσινος (76' Κανταρέλης Ο.), Μποχώτης, Κακάβας (59' Σιαπλαούρας Κ.), Μαργαρίτης, Σακκάς Κ., Γεωργούλας (76' Μακρής), Καζναφέρης, Σακκάς Ν., Μπαλαδήμας (59' Κακιώνης), Κόνιαρης