Πρόκριση για τον Εθνικό Φιλιππιάδας

Με 0-1 πέρασε από το Θεσπρωτικό ο Εθνικός Φιλιππιάδας, και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Πρέβεζας-Λευκάδας.

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας εξασφάλισε ο Εθνικός Φιλιππιάδας, μετά την επικράτησή του στην έδρα του Κεραυνού στο Θεσπρωτικό, με 0-1. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα, σημειώθηκε στο 25ο λεπτό, όταν μετά από σουτ του Λαϊνά, η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Μανιώτης επιχείρησε νέο σουτ, ο Τσάπι παρενεβλήθη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στη συνέχεια, οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ, με τον Κεραυνό να ψάχνει την ισοφάριση, όμως τον Εθνικό να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματά του, με σημαντικότερη ένα τετ α τετ του Μανιώτη, που σταμάτησε στα πόδια του γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι με κύριο εκφραστή τον Τσάπι, έφτασαν κοντά στο γκολ σε 2-3 περιπτώσεις, με το νεαρό μεσοεπιθετικό να μην μπορεί να τελειώσει το ματς. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στον Κεραυνό, στο τελευταίο 20λεπτο να πιέσει για την ισοφάριση, φτάνοντας μάλιστα μια ανάσα από το γκολ σε δύο περιπτώσεις, με το Βαρέλη όμως να δίνει τελικά την πρόκριση στην ομάδα του.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Κολιός) : Κατσενος, Αθανασόπουλος, Ντόβας (60' Μπόμπορης), Ντάφλος, Παπαδήμας (80' Τζίμας), Κούσης (70' Φέκας), Τσάιμος (65' Χουλιάρας), Κούσης Σ., Ρακόπουλος, Μπότσαρης, Σιώρος

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας) : Βαρέλης, Αντωνιάδης (60' Χρήστου), Παπαρούνης, Ντούσκας, Τσιφλίδης (46' Μαλλάτος), Δημουλάς, Παπακίτσος, Ντανάι, Λαϊνάς (75' Μάγγος), Μανιώτης, Τσάπι