Πήρε το τουρνουά Μίνι Αγοριών κόντρα στον ΑΓΣΙ ο Πύρρος

Με 64-54 επικράτησε του ΑΓΣΙ στον τελικό του τουρνουά Μίνι 2008 που διεξήχθη στην Παραμυθιά.

Νικητής και αήττητος στο Τουρνουά Mίνι αγοριών 2008 της ΕΣΚΑΒΔΕ, που διεξήχθη στο ουδέτερο ΔΑΚ Παραμυθιάς, ο Πύρρος Αρταίων, που επικράτησε στον τελικό του επίσης αήτητου μέχρι πριν από το συγκεκριμένο ματς ΑΓΣ Ιωαννίνων, με 54-64 και στέφθηκε Πρωταθλητής. Το σκορ ήταν ισόπαλο μέχρι το ημίχρονο, χωρίς να ξεφύγει κάποια ομάδα στο σκορ, με τον Πύρρο να ξεσπά στο 3ο δεκάλεπτο παίρνοντας μια διαφορά 10 πόντων την οποία και διατήρησε μέχρι τέλους με σοβαρή άμυνα, κατακτώντας το τουρνουά.

Δεκάλεπτα : 17-15, 16-18, 11-21, 10-10

Πύρρος Αρταίων (Κωσταπαππάς - Λεμονιάς) : Κατσαούνος, Γάτσιος, Τσακολώστας, Ζήσης 18 (2), Κολιοπάνος 11 (2), Αθανασίου 5 (1), Παπαϊωάννου, Παπάκος 10 (1), Πολύζος, Χρήστου 10, Άσσι 6, Τσώλας 4, Κατσιγιάννης, Γεωργάκης, Μπίζας