Πήρε την ισοπαλία στο τέλος η ΑΕΚΠ από τη Μέλισσα

Χάρη σε δύο γκολ, ένα στην αρχή και ένα στο τέλος του ματς, Μέλισσα και Κιρκιζάτες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1.

Μπορεί η Μέλισσα να προηγήθηκε νωρίς στο ματς με τις Κιρκιζάτες και να είχε τις φάσεις να πάρει το παιχνίδι, όμως η ΑΕΚΠ, χάρη σε ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, κατάφερε να αποφύγει την ήττα και να πάρει το βαθμό, με τελικό σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, και στο 3ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ, με τον Πολύζο με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ να γράφει το 1-0. Στο 16ο λεπτό, ο Κούσης βρέθηκε σε καλή θέση απέναντι στον Παπαχαρίση από πλάγια, όμως το πλασέ του σταμάτησε ο τερματοφύλακας της ΑΕΚΠ. Οι φιλοξενούμενοι από τη μεριά τους δεν έγιναν πολύ απειλητικοί στο πρώτο μισό, έχοντας δύο επικίνδυνες στιγμές από στημένες μπάλες, που πέρασαν όμως ανεκμετάλλευτες. Στο 32ο λεπτό, ο Ξυλογιάννης σούταρε δυνατά όμως είδε την προσπάθειά του να κοντράρει, και να περνά λίγο δίπλα από την εστία, ενώ η Μέλισσα από τη μεριά της έψαξε και δεύτερο γκολ, και είχε δύο καλές στιγμές με τους Δράκο και Κακοχρήστο στο ημίωρο, ενώ στο 36ο λεπτό, ο Κούσης και πάλι βρέθηκε σε καλή θέση, όμως το διαγώνιο σουτ του, έφυγε και πάλι άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, η Μέλισσα ήταν και πάλι πιο απειλητική, με τον Κούση να εκμεταλλεύεται την ταχύτητά του σε ακόμα δύο περιπτώσεις, όμως να μην καταφέρνει να δώσει προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του. Στο 61ο λεπτό, μάλιστα, ο Πολύζος άγγιξε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι στο σουτ που επιχείρησε σταματώντας στο δοκάρι. Στο 70', ο Δράκος σούταρε διαγώνια εκτός εστίας, ενώ τρία λεπτά μετά, επικίνδυνη σέντρα σουτ του Σαγάνη, πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Παπαχαρίση. Η ΑΕΚΠ ήταν επικίνδυνη στις στημένες φάσεις, και στο 81ο λεπτό, ο Γιώτης προειδοποίησε όταν σούταρε μετά από στημένη φάση, όμως η μπάλα κόντραρε στον Κοσταντίνι και πέρασε κόρνερ. Τελικά, φτάσαμε στο 85ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Γιώτης πήρε την κεφαλιά, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, και χαρίζοντας ένα σημαντικό βαθμό στην ομάδα του, στερώντας παράλληλα και από τη Μέλισσα ένα τρίποντο που θα τη βοηθούσε να σκαρφαλώσει στο βαθμολογικό πίνακα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Γκουμπερνατ, Ευαγγελής, Μαλτέζος, Νούτσος, Κοσταντίνι, Καλαμπόκης, Κακοχρήστος (91' Αγόρος), Πολύζος, Δράκος (73' Πέτσας), Κούσης, Σαγάνης

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς) : Παπαχαρίσης, Χαϊντάρι (79' Σιαφάκας), Κωνσταντίνου, Γιώτης, Μανιφάβας Σ., Μπέλλος, Ξυλογιάννης, Σίμος (76' Τζιανούμης), Αθανασιάδης (46' Βασιλάκης), Τσίρος, Τζελιλάι