Πήρε το ντέρμπι με τον Αχιλλέα Νεοχωρίου η Άνω Πόλη (pics & vid)

Embed video:

Δείτε στο παραπάνω βίντεο το α' δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπως το κατέγραψε η κάμερα του artagoal.gr by mario.

Η Άνω Πόλη ήταν η νικήτρια στην αναμέτρηση με τον Αχιλλέα Νεοχωρίου. Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες βρισκόταν συνεχώς κοντά στο σκορ, ένα πραγματικό ντέρμπι, η γηπεδούχος Άνω Πόλη πήρε το ροζ φύλλο αγώνα στις λεπτομέρειες και με σκορ 71-68, κάνοντας ιδανική εκκίνηση με 2/2 στη σεζόν, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που γνώρισαν δεύτερη σερί ήττα.

Διαιτητές: Γεροδήμος - Γαληνάς Χρ.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 16-22, 19-16, 16-16

Άνω Πόλη (Φιλίππου): Μερκοβίτης 10(1), Ασουμανάκης 10(2), Ζήκος 6, Βαρέλης, Νούτσος 15(3), Παππάς 4, Γκανιάτσας 17, Ζαβερδινός 4, Θανάσης 5(1), Βαζούρας

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Χαλκιάς): Σκλιβανίτης 10, Τσόλης 1, Παπαχρήστος 2, Σιαπέρας Β. 2, Ρούσας 3, Αρχιμανδρίτης 13, Γεωργάκης Δ. 25, Σιαπέρας Ζ. 10(2), Ράγγος 2, Χαλκιάς