Πήρε το ντέρμπι με το Κομμένο ο Αχιλλέας

Με 4-1 επικράτησε ο Αχιλλέας Νεοχωρίου, στο ντέρμπι με τον αξιόμαχο ΠΑΣ Κομμένου.

Σταθερά πίσω από τον ΑΟ Κλειδίου, που δε δείχνει να διάθεση ωστόσο να αφήσει την πρωτιά για κάποια από τις αντίπαλες ομάδες που τον καταδιώκουν. Στο σημερινό ματς, ο Αχιλλέας επικράτησε με 4-1 του Κομμένου, που επίσης έχει σημαντικές πιθανότητες για είσοδο στα μπαράζ. Στο 11ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ, όταν ο Δήμου σέντραρε, και ο Αρτένις σούταρε για το 1-0. Στο 31ο λεπτό, ο Κωσταδήμας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, όταν με προσωπική ενέργεια και σουτ έγραψε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο φιλοξενούμενος ΠΑΣ Κομμένου ξαναμπήκε στο ματς, έστω και προσωρινά, στο 63ο λεπτό, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νάτσιου και σύγχυση στα καρέ του Αχιλλέα, ο Κοντογιάννης με σουτ μείωσε σε 2-1 για την ομάδα του. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Αχιλλέας ανέκτησε το προβάδισμα ασφαλείας του, όταν ο Κωσταδήμας νικήθηκε σε πρώτο χρόνο από τον Κόπανο, όμως ο επερχόμενος Σιαπέρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 78ο λεπτό, από πάσα του Πλακιά στο Δήμου, ο οποίος τελείωσε σωστά τη φάση, για το 4-1 του Αχιλλέα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Πετσίνης Δημήτρης - Στούπας Παύλος

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Αρτένις, Γιαννούλης, Τολιάκης (88' Κολιογιάννης), Κοντούρης, Πλακιάς, Δήμου, Στόγια, Δήμος (64' Σιαπέρας), Κωσταδήμας, Γκυζέλης (89' Νάσο)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Πάνος (83' Κόρδας), Γιαννούλης, Κοντογιάννης, Χαλκιάς, Λάμπρος, Παππάς (85' Σπύρου), Τσιρογιάννης (81' Κοσμάς Ν.), Κοσμάς (75' Νάτσιος Σ.), Κατσούλης, Νάτσιος